7m


7m

hyundai

Kaşüstü'nde Altyapı çalışmaları başladı

TİSKİ Kaşüstünde altyapı çalışmalarına başladı.

Gündem 17.07.2018, 10:49 17.07.2018, 11:13
Kaşüstü'nde Altyapı çalışmaları başladı

Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü, Trabzon’un en yoğun yerleşim yerlerinden biri olan Yomra ilçesi Kaşüstü Mahallesi’nin içme suyu ve kanalizasyon şebeke sorunlarını çözüme kavuşturmak için inşa çalışmalarına başladı.

TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Kaşüstü Mahallesi İçme Suyu-Kanalizasyon Şebeke İnşaatı Yapım İşi’nin ihalesi gerçekleştirildi. Yasal ihale sürecinin tamamlanmasıyla yüklenici firmaya yer teslimi yapılmak suretiyle çalışmalara başlandı. Yaklaşık olarak 10 milyon TL’ye mal olacak ve 2019 yılı sonunda tamamlanması hedeflenen proje ile Kaşüstü Mahallesi’nin içme suyu ve kanalizasyon şebekeleri çağın şartlarına uygun hale getirilecek.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, dev altyapı yatırımının Kaşüstü’ne hayırlı olması temennisinde bulundu. Kaşüstü’nde altyapı alanında ciddi eksikliklerin bulunduğunu belirten Gümrükçüoğlu şunları kaydetti: ”Mahallede birçok noktada içme suyu ve kanalizasyon şebekeleri yetersiz durumda. Yapılan koca koca binalara hizmet verebilecek bir şebeke sistemi bulunmuyor. Ayrıca önceki yıllarda yapılan şebeke çalışmalarının da tamamen geçici çözümler üretmek amacıyla, yetersiz ve çağın şartlarına uygun olmayan boru tipleri ile sahaya tatbik edildiğini görüyoruz. Tüm bu sorunlar mahallemizde yaşam kalitesinin ciddi şekilde düşmesine neden olduğu gibi çevre ve insan sağlığını tehdit eden durumlar ortaya çıkabiliyor. İşte tüm bu sorunların çözüme kavuşturulması için büyükşehir yapılanmasının ardından proje çalışmalarımızı yürüttük. Şimdi de yapım çalışmalarımıza başladık. 2019 yılı sonunda tamamlanmasını planladığımız çalışmalarımızla eski bir belde belediyesi olan bu önemli yerleşim yerinin şebeke sorunlarını çözüme kavuşturmuş olacağız. Kaşüstü’nü çok daha yaşanılabilir bir mahalle haline getireceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.” 

Kaşüstü'nde Altyapı çalışmaları başladı

Kaşüstü'nde Altyapı çalışmaları başladı


Yorumlar (8)
bosver61 4 yıl önce
O koca koca binalara ruhsat vermeden önce alt yapıyı yapsanız günaha girersiniz değil mi? Ama olmaz boyle rant daha fazla yazık sizin yöneticiliğinize
Ersin gemici 4 yıl önce
Bu zihniyetin belediyecilik anlayışı budur.koca koca binaları ruhsat verip yaptırıp rant sağlamak gerisi Allah kerim
Ziya Gider 4 yıl önce
EZİYET ÇEKİYORUZ'
DÜN CENAZEYE GİDECEKTİK
havaalanından Araklıya 70 dakikada gittik helak olduk.
Büyükşehir insanlara eziyete devam!
İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli özellik aklının olması ve plan yapabilmesidir. 10 yıldır eski yollarla devam ederken kalkıp Botanik parkı yaparsın. Ben trabzonun ramazan ayında insanlara merhamet getirdiğine inanmıyorum, veya bazıları ramazan ayında Trabzonda hiç kalmamış.
ercan aslan 4 yıl önce
Devlet altyapı konusunda ,şehir planlamaları konusunda hep sınıfta kalır ve Trabzonda da öyle oldu. Kaşüstünde sınıfta kalan devlet hemen şehrin kenarlarından güneye doğru gelişmekte olan yapılaşmaya müdahale ediyor mu? HAYIR. İnsanlar kafalarına göre ev yapıyor ileride bulvar olması gereken yer küçücük bir sokak yolu gibi kalacak ve yapılaşma nedeni ile gelecek nesiller de şu anda Kaşüstünde, Çömlekçide, Değirmenderede, Konaklarda, Pelitlide vb yaşadığını onlar da yaşayacak. yazık değil mi?
Şimdiden şehir merkezlerine en az 15-20 km civarı için de imar planı çıkmalı ve Yol olarak, yeşil alan olarak planlanacak yerlere kesinlikle yapılama yaptırılmamalı. Sonra da düşünüyorum.. Bunu kim yapacak? Bu yetersiz yöneticiler mi, Bu kafadaki vatandaş mı? İnşAllah yanılırım..
İsa Sayar 4 yıl önce
İşte çalışkan belediye, işte hizmet aşkı ile dolu insanlar. Sonuç her konuda lider olmaya aday vatandaşları refah içinde bir Türkiye.
ayhan 4 yıl önce
Trabzon da alt yapıyı çok güçlü yap. Çok katlı binalara ruhsat ver. Çünkü coğrafa yatay yayılmaya uygun değil. Yatay yayıldıkça arka bahçemizdeki yeşillikler gidyior.
ŞEHZADE 4 yıl önce
Kaşüstü merkez caddede şu anda yapılmakta olan yeni su hattı projesi çalışmaları
bitme aşamasında tıkandı kaldı.Önce yol yarıldı borular dizildi üzeri betonlandı.
Sonra tekrar birkaç noktadan açılarak basın ölçümü yapıldı.
Fakat sonuç alınamadı.Kazdılarda kazdılar.
Evimin önündeki yolu 5 defa açıp kapattılar.
Fiberoptik borularını kopardılar tamir etmeden kapatıp geçtiler.
Kapatırkende boruların etrafına konulması gereken
ince çakıl koyulmadı.Taş toprak doldurup kapattılar.
Ağır tonajlı araçlar geçerken yol battı ufak arabaların geçmesine imkan yok.
Mahalemize giden yol girişi rezil durumda.
Şu an açtıkları yerler duruyor 1 aya yakın ne gelen var ne giden.
Dün gelen yomra belediyesi katosuna arabaların geçebileceği bir alan kapatması için söyledim.
Allah razı olsun işi değil ama yaptı.
Bu yol gurup yolu ve Büyükşehir belediyesine ait.
Yomra belediyesi karışmam diyor.
Ne kontrol eden var ne gelen var ne giden.
Doğru dürüst iş yapan bulamayacakmıyız.
Asfalt denen bişey kalmadı.Yol adeta çakılgöl yoluna döndü.
Bu kaşüstüne yakışıyormu.
Milleti mağdur ederek iş yapılmaz.
Görevlileri görevinin başına bekliyoruz.
Şimdi altyapı başlar doğalgaz başlar.
Bunlar birdefada projelendirilip ortak yapılsa olmazmı.?
Yol birkez daha yarılacak yine mağdur olacağız.
Yolun ortasından tesisat geçmez ben bildiğim.
Yarın bir arıza olduğu zaman yeni dökülecek asfaltı mı yaracaksınız.
Soruyorum size.
Padişah 4 yıl önce
Gerekli iş yapılması lazım kecekondu olan yerlere kanalisyon elektirik yerden dosensin yollar büyük virazsiz geniş kullanışlı köylerde yola kimse yer vermedihinden yollar küçük gecende cenazeye gittim yol gidemiyon yollar dar rambada araba piri duruyor biri zor yol veriyor Karadeniz daha yolları çok kötü köy yolları

Gelişmelerden Haberdar Olun

@