Karadeniz'de füze denemesi yapıldı!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin ilk uzun menzilli füzesi Bora'nın Sinop'ta başarıyla test edildiği açıkladı.

Karadeniz'de füze denemesi yapıldı!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, , A Haber canlı yayınında Türkiye'nin ilk yerli füzesinin Karadeniz'de başarıyla denendiğini açıkladı. Bakan  Işık, şunları söyledi: "Sinop'ta 280 km menzilli Bora Füzemizin yeni bir atışı yapıldı. Şu dakikalar içerisinde Karadeniz'deki hedefine düşmek üzere. Türkiye artık kendi füzesini yapıyor. Daha iyisini yapmak için büyük bir özgüven kazandık. Şu anda atış devam ediyor. Sinop'tan Karadeniz'in içine başarılı bir atış gerçekleştirildi."

"EKİM 2015'TEN BU YANA ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 10 BİN 100'Ü GEÇTİ"

Yayında bugüne kadar etkiszi hale getirilen terörist sayısını da açıklayan Işık, "Su anda Türkiye terörle yoğun bir şekilde mücadele ediyor. Bu mücadeleyi yaparken en az zararı görmek için teknolojiyi kullanmak durumundasınız. Şu anda teröristleri adım adım takip ediyoruz. İHA'lar bu anlamda Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Şu anda sıcak politik atmosfer nedeniyle bunların kıymetini bilemeyebiliriz ama ileride terörle mücadele tarihi yazılırken büyük bir başarı hikayesi olarak tarihe geçecek. Teröristler için artık tek bir yol var, ya teslim olacaklar ya da akıbetlerine razı olacaklar. 23 Ekim 2015'ten bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 10 bin 100'ü geçti" diye konuştu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadirsen
Kadirsen - 3 yıl Önce

Sayın bakanım bunlar taktire şahan fakat bunlar yetmez biz 2bin 3bin kilometreyi vuran füzeler yapmalıyız.örnek yerli helikopter diyoruz moturunu italyadan aliyoruz yerli şavaş ucağı diyoruz motorunu ingilizlerden alıyoruz yüzde yüz yerli yapamıyoruz bir projeyi abd ve rusyanın halen cok gerisindeyiz.yinede yapilan silahlarimizla gurur duyuyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner513