7m


7m

hyundai

Kabine bugün toplanıyor: Erdoğan'ın işaret ettiği kısıtlamalar gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün "Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak durumundayız" diyerek sinyalini verdiği kısıtlamalar bu akşam üstü kabine toplantısında gündeme gelecek. AVM, pazar yeri gibi toplu alanlarda yeni önlemler masaya yatırılacak.

Gündem 21.09.2020, 10:37
Kabine bugün toplanıyor: Erdoğan'ın işaret ettiği kısıtlamalar gelecek mi?

Bu akşam gerçekleştirilecek Kabine toplantısında, Bilim Kurulu'nun tavsiyelerinin ele alınacağı toplantıda vaka sayılarında artış olan ve önlemlere uymayan il ve ilçelere yönelik yeni kısıtlamalar gündeme gelebilecek. AVM, pazar yeri, park gibi kapalı ve kalabalık yerlerde önlemlerin sıkılaştırılması ya da kısıtlamalar getirilmesi de masadaki en önemli başlıklar arasında.

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs süreci, vaka sayılarındaki artışın nedenleri, tedavi süreçleri ve aşı çalışmalarıyla ilgili brifing verecek. Toplantıda maske-mesafe kuralına uymayanların yanı sıra karantinayı ihlal edenlerle ilgili daha sıkı tedbirlerin uygulanması için kararlar alınabileceği ifade ediliyor.

Erdoğan ne demişti?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün cuma namazı çıkışında koronavirüs vaka sayılarının artmasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Dikkat edilen illerde vaka sayılarının düştüğünü gördük. Biz biraz gevşetince bu defa da başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız.

O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda. Gerek toplu taşıma gerek düğün nikah salonu gibi yerlerdeki yaklaşımlarımız daha kararlı hale getirdik. Bunu keyfi yapmıyoruz. Sadece halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımız bir sıkıntı yaşamasın bundan dolayıdır. Şimdi bazı illerimizde olumlu dönüş başladı."


Yorumlar (4)
davut 2 yıl önce
Miting yaparken iyi? Ah bir seçim olsa
Ahmet 2 yıl önce
Giresunda vatandaşa çay atarken ya buna ne demeli.
sıtkı 2 yıl önce
düğün kına da mı bulaşıyor bu sadece ya tatil yerlerinde gece kluplerinde binlerce insan aynı anda eğlendi ve bilinsizce alkollü şekilde ve sonuc olarak vatandaş kurallara uıymadı öyle mi yazık ya tüm yasakları bir anda kaldırdık ondan kimse bahsetmiyor.. giresuna milleti topla miting yap sonra gelenlere suç bul dalga geçmeyin milletle
mehmet 2 yıl önce
Erdoğan'ın işaret ettiği kısıtlamalari zamaninda yandasa , kendi partisine ve Kendisine uygulasaydi VIRUS bu durumda olazdik.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@