banner556

>

İşte Türkiye'de karantinada bulunan kişi sayısı! Resmen açıkladı!

İçişleri Bakanı Soylu 138 bin vatandaşın karantinada olduğunu açıkladı.

Gündem 09.04.2020, 20:45 09.04.2020, 20:54
İşte Türkiye'de karantinada bulunan kişi sayısı! Resmen açıkladı!

 İçişleri Bakanı Soylu, koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan vatandaşlarımızın sayısını "İlk kez açıklıyorum" diyerek duyurdu. Soylu, "Şu anda 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 vatandaşımız karantinada, yurtlardakilerle birlikte 138 bin karantinada olan var." dedi.

İçişler Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'deki koronavirüs salgınıyla ilgili nemli açıklamalarda bulundu.

Soylu, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle karantina uygulanan 180 ayrı yerleşim yeri olduğunu belirterek, "Bu sayıları ilk kez açıklıyorum. Şu anda 52 ilde 180 ayrı yerleşim yerinde karantina uyguluyoruz. Bunun bir tanesi ilçe merkezi Artvin Borçka, bir tanesi ilçenin tamamı, 10 belde, 100 köy var. Geriye kalanları da mezra. Bu rakamı ilk kez paylaşıyorum. 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 vatandaşımız karantinada, 15 bin de yurtta kalan vatandaşlarımızla birlikte 138 bin karantinada olan var. Bu sahayı izlemenin başarısıdır" dedi.

"KULP SALDIRISINI DÜZENLEYENLER ÖLDÜRÜLDÜĞÜ ZAMAN FOTOĞRAFLARINI PAYLAŞACAĞIZ"

Bakan Soylu, Türkiye'de şu anda asayiş konusunda en ufak bir problem söz konusu olmadığını da belirterek "Genel olarak ölen terörist fotoğraflarını göstermekten imtina ederiz. Ama (Kulp saldırısını düzenleyenler) öldüğü zaman bunları kamuoyuyla paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Koronavirüs önlemleri ile ilgili de Bakan Soylu, "Büyükşehirlerde hayat hafta içi yüzde 85-90 oranında tam anlamıyla kendisini evine çekmiş durumda." bilgisini verdi.

Yorumlar (2)
Mehmet 10 ay önce
Ben almanyada yaşiyorum ,burada evde kalın cağrısı yapıltı ve halk bu cağrıya 100 de 90 uyuyor insanlar yalnız ihtiyaçları icin tışarı çıkıyor,yani izelasyon onun icin önemli ve onun icin burda kontrol altında virus, ama Türkiye de insanlarımız hic umursamıyor sonucda böylesi umarsamazlıklar devam ederse cok kayıplar olur ve süreç cok uzar,onun icin herkes evde kalsın iki üc hafta sonuc cok cok iyi olur büdün Türkiye icin beniuan 28 günden beri evdeyim herkese Allah kolaylık versin lütfen kurallara uyalım,ancak böyle bu canavarı yeneriz.
Tursun 10 ay önce
Sayın bakan bulunduğunuz makam uslubunuzu düzeltmeniz gereken bir makamdır icraatlarınızı takdir eden bir kişi söylemlerinizi eleştiriyorsa biraz dikkat lütfen tc nin iç işleri bakanısınız ne kadar zorlansanızda lütfen mahalle kabadayısı gibi değil saygın bir bakan gibi konuşunuz hukuk devleti oldupumuzu unutmadan konuşalım ve kellelerin mızrağa takılıp dolaştırıldığı günler geri kaldı bilelim siz sakin kalamak zorundasınız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@