İşte Trabzonlu Araştırma Görevlisi'ni öldüren zanlının ifadesi!

Çankaya Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Ceren Damar Şenel'i öldüren şahıs tutuklanma kararı ile mahkemeye sevk edildi.

İşte Trabzonlu Araştırma Görevlisi'ni öldüren zanlının ifadesi!

Çankaya Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’in katil zanlısı Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Hasan İsmail H., kasten öldürme suçundan tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. 

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Hasan İsmail H., dün akşam saatlerinde asistan hoca olarak derslerine giren Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'i babasının silahıyla önce vurmuş, ardından bıçaklayarak öldürmüştü. Olay yerinden kaçan Hasan İsmail H., babasıyla emniyete giderek teslim oldu. Hasan İsmail H.'nin emniyette ifadesi alınırken, soruşturma kapsamında silahın sahibi olduğu gerekçesiyle Hasan İsmail H.’nin babası Ö.H. de gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, Ankara Adliyesine getirildi. Burada soruşturmayı yürüten savcıya ifade veren şüphelilerden Hasan İsmail H., “kasten öldürme” suçundan mahkemeye sevk edildi. Ö.H.’nin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılması talep edildi. 

İFADESİ BELLİ OLDU!

2014'de Kıbrıs'ta hukuk fakültesi kazandığını söyleyen Hasan İsmail H., "2015 yılında yatay geçişle Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne geldim. Tarafıma haksızlık yapıldı. 2. sınıftan başlamam gerekirken 1. sınıftan başlatıldım. Ceren Damar Şenel danışman hocamdı. Bu sorunlarımı ona anlatıyordum. Ama bana ters cevaplar veriyordu. Ben, derslerimin yoğun olması nedeniyle üniversiteye sınavdan sınava gidiyordum. Ders çalışmalarımı ise evde yapıyordum. O gün 3 sınavım vardı. Derslerimin yoğun olması nedeniyle sınava hazır değildim. Geçmem için kopya çekmem gerekiyordu. Bu nedenle sınavdan geçmek için kopya hazırladım" dedi.

'2 EL ATEŞ ETTİM, SONRA BIÇAK İLE SALDIRDIM'

Sınav salonuna girdiğinde araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel'i gördüğünü belirten Hasan İsmail H., "Sınav başladıktan sonra hazırladığım kopyayı çıkardım ve kopya çekmeye başladım. Bir süre sonra Ceren Damar Şenel, beni kopya çekerken yakaladı. Hakkımda tutanak tutarak kopya çektiğim için işlem yaptı. Gün içerisinde birkaç kez onunla görüştüm. Odasına gittim ancak beni tersledi 'çık git' falan dedi. Sonra eve gittim babamın silahını aldım. Daha önceden de bıçak almıştım. Sonra tekrar Ceren Damar Şenel ile görüşmek için odasına gittiğimde kendime hakim olamadım. Evden aldığım babamın silahını doldur boşalt yaptım ve Ceren Damar Şenel'e 2 el ateş ettim. Sonra da bıçak ile saldırdım. Ne kadar vurduğumu hatırlamıyorum. Daha sonra tabancayı başıma dayadım ve intihar etmek istedim. Ancak odaya hocalar ve öğrenciler girmeye başlamıştı. Ben de olayın şoku nedeniyle oradan kaçtım. Annemi aradım sonra babamla birlikte karakola giderek teslim oldum" ifadelerini kullandı. Hasan İsmail H. ve gözaltına alınan babası Ö.H. mahkemeye sevk edildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 3 hafta Önce

direk meydanda asacaksın.kopyalarıda boynuna yfta olarak yapıştırılabilir

ÇAĞRIBEKAR
ÇAĞRIBEKAR - 3 hafta Önce

ALLAH BELANI VERSİN.........

Ahmet Tosunoğlu
Ahmet Tosunoğlu - 3 hafta Önce

Boyle psikopatlar avukat hakim savci olup insanlari magdur ve perisan ediyorlar.Hukukcu oluo PKK lilarim davalarina tecavuzculerin sapiklarin davalarina sirf para kazanmak ugruna bakiyorlar

onur
onur @Ahmet Tosunoğlu - 3 hafta Önce

öncelikle asla bir pkk savunucusu olmamakla beraber her kişinin hukuki destek ve avukat ile temsil hakkı vardır, herkes hukuk kurallarını bilmek zorunda değil, ayrıca bir avukatın bir insanı temsil etmesi onunla aynı görüşte olduğu anlamına gelmez, avukatlık profosyonel bir iştir, asıl sorgulanması gereken ülkenin her yerine kalitesiz üniversiteri doldurup hukuk kavramını boşaltan zihniyettir, bu katilin okuduğu kıbrıs ve çankayadaki üniversiteden yetişecek hukukçu ülkeye çok mu lazımdır, ne kadar birikimi olacaktır, adım başı yerde üniversite açıldığı takdirde öğrencinin de öğrenimin de kalitesinin düşeceği öngörülebilecekken bugüne kadar buna bir itirazınız olmuş mudur

kazım
kazım - 3 hafta Önce

heryere üniversite açarsan, böyle katiller de serseriler de üniversitelere dolar ve hukukçu olurlar

onur
onur - 3 hafta Önce

adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını talep eden insanlık yoksunu kim ?

banner443