banner536

banner526

banner513

İsmail Hakkı Karadayı yaşamını yitirdi! İsmail Hakkı Karadayı kimdir?

Eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, 88 yaşında yaşamını yitirdi.

Gündem 26.05.2020, 15:59 26.05.2020, 16:04
İsmail Hakkı Karadayı yaşamını yitirdi! İsmail Hakkı Karadayı kimdir?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) 22'nci Genelkurmay Başkanı olan Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı (88) hayatını kaybetti.

28 Şubat sürecinin bir numaralı ismi olarak 2013 yılında gözaltına alınan Karadayı, 2018 yılında ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilse de yaşı ve sağlık sorunları nedeniyle adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Davaya ilişkin temyiz süreci devam ediyordu.

Bir süredir kanser tedavisi gören Karadayı, Ramazan Bayramı'nın 1'inci günü hastaneye kaldırılmıştı.

İsmail Hakkı Karadayı yaşamını yitirdi! İsmail Hakkı Karadayı kimdir?

İSMAİL HAKKI KARADAYI KİMDİR?

1932 yılında Çankırı'da doğan Karadayı, 1951 yılında Kara Harp Okulu'ndan mezun oldu. 1989'da orgeneral olan İsmail Hakkı Karadayı, 1993 yılında Kara Kuvvetleri Komutanı oldu. 1994 yılında ise Genelkurmay Başkanlığı görevine getirilen Karadayı, 28 Şubat sürecinin bir numaralı ismi olarak biliniyordu. Karadayı 1998 yılında emekli olmuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Remzi_1461 2 ay önce
Eski genelkurmay başkanı değil,darbeci genelkurmay başkanı diye adlandırılması doğru olur.28 Şubat darbesine önderlik yapıp Rahmetli Erbakan hocanın başkanlığındaki hükumeti düşürüp ülkemize verdiği zarar ve siyonizme yaptığı katkıları hepimiz hatırlıyoruz.Bir vatandaş olarak hakkımı helal etmiyorum ve kıyamet günü iki elim yakasında olacak.Darbeci genelkurmay başkanı olarak tarihe geçmiş durumdadır.
usta 2 ay önce
sonuna kadar haklısın kardeşim. çok can yaktı. hakkımın zerresini bile helal etmem.
SELAHATTİN YANIK 2 ay önce
O'nun döneminde, gönüllü Hakkari Yüksekova ya AST.Teğmen Tim Komutanı olarak geldim...22 Mart 1995 de Hakurk Kampı'nda vurularak yaralandım... Minetsiz, iyi planlanmış, keskin emirli bir komutandı...Yaralandıktan sonra, ziyaretime geldi...Hatta bana "bacağını kaybetsende timinin başına geçeceksin...sen Türk Çocuğusun aslanım"...deyip alnımdan öpmüştü.... unutama...gram yalakalık, makam mevki kaygısı yoktu....daha sonra çok kere görüştük... muhabbetlerine katıldım....alçılı ayağımın altına minder koydu....şimdi nerede bu tip komutanlar....mekanı cennet olsun....Atatürkçü, Cumhuriyetçi, vatan perver....komutanıma saygıyla.....
Biri 2 ay önce
Anlattıkların işi ve göreviyle alakalı....
Peki ya işi ve görevi olmayan konularda ülkeye verdiği zarara ne diyecennn...!
usta 2 ay önce
onun yüzünden okuluna gidemeyen öğrencilerin hesabını verir paşam gittiği yerde.
özcan 2 ay önce
sevgili selahattın bey bide madaloyanın diğer tarafına bakmak gereakir.bu şahsşiyet memura ve emeklite yüzde yüzelli zaman yapan,cumhuriyeyt taihinin en iyi ekonmik büyümesine ve gelişmesine sahip olan, herşeyin tıkır tıkır işlediği halkın refah düzeyinin ve alım gücünün arttığı,enflosyunu düştüğü bir dönemde daha önce de olduğu gibi demokrasiye sekte vurularak postmodem darbeyle hükmeti düşüren bir numaralı şahıs.ünversite türbanlı öğrencilerin okullardan atıldığı,askeri yemin törenlerinde ana bacı ve eşlerin başı örtülü olduğu için alınmadığı gözü yaşlı insanları unutmamak gerekir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@