İran'dan flaş Türkiye açıklaması!

"Derhal durdurun"

Gündem 31.08.2016, 15:00 31.08.2016, 15:35
İran'dan flaş Türkiye açıklaması!
İran, Türkiye'nin Fırat Kalkanı kapsamında Suriye'de sürdürdüğü askeri operasyonlardan "kaygı duyduğunu" belirterek, operasyonların bir an önce sonlandırılmasını talep etti.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, "Tüm ülkelerin Suriye'nin toprak bütünlüğü ve egemenlik haklarına saygı göstermesi gerektiğini" vurguladı.

Kasımi, "Türkiye'nin Suriye topraklarında varlığını sürdürmesi, bölgedeki durumu daha da karmaşık hale getirecektir. Çatışma alanının Suriye'nin kuzeyine genişlemesi, daha fazla masum insan ve sivilin ölmesine neden olacaktır" ifadelerini kullandı.

MERKEZİ YÖNETİMLE KOORDİNE VURGUSU

İranlı Sözcü, "Terörizmle mücadele, bölgenin istikrar ve güvenliğinin sağlanması, bölgedeki barışçıl ülkelerin dış siyasetteki değişmeyen temel kurallarından biridir. Ancak bu konu, merkezi yönetimle koordine olmadan başka bir ülkenin toprak bütünlüğü ihlal edip askeri operasyon yapmasına gerekçe oluşturamaz" dedi.

Açıklamada, "Terörizmle mücadele sürecinde, meşru iktidarın siyasi egemenliğine gölge düşürecek yöntemlerin kullanılması kabul edilebilir değildir" ifadelerine yer verildi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
Erdem 3 yıl önce
Kes sesini sasani zorunuza mı gitti .
ali duran 3 yıl önce
Kaypak İran sende Yemende Şii gurupları Sünnilere karşı kışkırttın bir çok masum Sünni müslümanı içerideki uzantılarını silahlandırıp katlettin, Suriye'de Ruslarla bir olup sivil sünni halkı katledip göçe zorladın
ŞEHZADE 3 yıl önce
Yemezler iran .Kimden direktif alıyor ve konuşuyorsun belli.Artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak.Seninde Müslüman kardeşliğini sorgularız birgün hiç merak etme.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@