banner526

banner533

banner513

İran'dan düşen uçakla ilgili teklif

İran'da jetin düştüğü yere Bahtiyari halkı temsilcileri, Mina ve arkadaşları için anıt dikmek istediklerini belirtti. Başaran ailesi izin verirse sembolik bir heykel konulacak

Gündem 13.03.2018, 21:28
İran'dan düşen uçakla ilgili teklif
Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a dönüş yolunda İran'ın Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde düşen ve içindeki yolcuların tümünün öldüğü uçak kazasının ardından bölgede yaşanan Bahtiyari halkı, Başaran ailesinin izin vermesi halinde bir anıt yaptırmak istediğini bildirdiler.

Bahtiyari halkı temsilcileri acılı Türk ailelerinin kaldığı otele gelerek, uçağın düştüğü alana bir anıt dikmek istediklerini söylediler.

Bahtiyarı halkı temsilcileri ellerinde taşıdıkları pankartlarda Farsça ve Türkçe şu ifadelere yer verdiler:

"Sevgili Başaran ailesi ve sevgili Türk halkı, Mina ve onun arkadaşlarının ruhu Helen Ormanları ve Bahtiyari Dağlarında gökyüzüne uçtu. Dünya, Bahtiyari halkını dünyanın en misafirperver insanları olarak biliyor ama şimdi bu ev sahipliğinden dolayı üzgünüz ve tüm kalbimizle derdinize ortağız. Sizin de izninizi aldıktan sonra biz kızlarımızın hatırına sembolik bir heykel dostluk adına yapmaya karar verdik. Sizin için bir problem yoksa sizden haber bekliyoruz ve yapmaya başlamak istiyoruz."
Yorumlar (4)
Erdinc 3 yıl önce
bu heykel dikmek de moda oldu galiba...
Yusuf 3 yıl önce
Haklısın erdinç maalesef putçular çok yorumunu beğenmeyenlerden beyli doğrular acıdır
? 3 yıl önce
Hırsızların heykelini mi dikecekler bak dalgana sen
İbrahim çevik 3 yıl önce
Bizim sosyal medyadaki iğrenç yorumlara bak, birde beğenmediğimiz İran’lıların yaklaşıma bak. Bu kadarmı bozulur bir toplum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@