7m


7m

hyundai

İran'da Ukrayna Havayollarına ait yolcu uçağı düştü, kimse sağ kurtulamadı

İran'da Ukrayna Havayollarına ait uçak kalkışından sonra kısa zaman sonra teknik nedenden dolayı düştü düşen uçakta kimse sağ kurtarılamadı

Gündem 08.01.2020, 09:52
İran'da Ukrayna Havayollarına ait yolcu uçağı düştü, kimse sağ kurtulamadı

İran'da Ukrayna Havayollarına ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı kalkışından kısa süre sonra teknik nedenlerle düştü. Tahran'da düşen yolcu uçağında bulunan 176 kişi hayatını kaybetti.

İran'da Ukrayna Havayollarına ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı kalkışından kısa süre sonra düştü. İran devlet televizyonunun haberine göre Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı'ndan havalanan Boeing 737 tipi yolcu uçağı kısa süre sonra teknik arıza nedeniyle düştü.

İran'ın başkenti Tahran'da düşen Ukrayna Havayolları'na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağında bulunan yolcu ve mürettebat 176 kişi hayatını kaybetti.

UÇAKTAKİLERİN TAMAMI HAYATINI KAYBETTİ
İran Acil Yardım Kurumu Başkanı Pir Hüseyin Kulivend, İran devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, PS-752 sefer sayılı uçaktakilerin tamamının hayatını kaybettiğini açıkladı.

Kulivend, yolcuların ve mürettebatın cesetlerini olay yerinden topladıklarını ve adli tıp kurumuna göndereceklerini ifade etti.

 İran'da Ukrayna Havayollarına ait yolcu uçağı düştü, kimse sağ kurtulamadı

Tahran İmam Humeyni Havalimanı Sözcüsü Ali Kaşani de 170 olarak açıklanan yolcu sayısını 167, 10 olarak açıklanan mürettebat sayısını da 9 olarak güncelledi.

Acil Yardım Kurumu Sözcüsü Mucteba Halidi Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı'ndan havalanan Boeing 737 tipi yolcu uçağının kısa süre sonra yerel saatle 06.18'de teknik arıza nedeniyle düştüğünü bildirmişti.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@