banner491

İmamoğlu'nun 'veri kopyalama talimatı' kaldırıldı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, belediyenin dijital verilerinin kopyalanmasına ilişkin talimatının yürürlükten kaldırıldığı duyurdu.

İmamoğlu'nun 'veri kopyalama talimatı' kaldırıldı
banner455
banner432

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, belediyenin dijital verilerinin kopyalanması için Teftiş Kurulu Başkanlığı'na yazdığı yazı yürürlükten kaldırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan yazılı açıklama, söz konusu talimatın, gerekçeleri ile ihdas edildiği tarihten itibaren geçerli olmak üzere yürürlükten kaldırıldığı bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Daha önceden 18 Nisan 2019 tarih ve 96514166-903.05-56/64220 sayıl, Teftiş Kurulu Başkanlığımızın inceleme yapmasına ilişkin ihdas edilen yazımız, İBB tarafından incelenmiştir. Her ne kadar hukuki gerekçeleri yerinde bulmasak da mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi ve teftiş kurulu başkanlığımızın, yeniden değerlendirilmesi konusundaki görüşlerine iştirak edilmesine karar verilmiştir. Bu yüzden söz konusu talimat, gerekçeleri ile ihdas edildiği tarihten itibaren geçerli olmak üzere yürürlükten kaldırılmıştır. Bahse konu hususların yeniden değerlendirilmesinin akabinde gerek görülmesi halinde idari mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen içeriğe ilişkin çerçeve ve Teftiş Kurulu Başkanlığımız tarafından belirlenen içeriğe ilişkin çerçeve dikkate alınarak, yeni bir işlem tesisi düşünülebilecektir."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
davut
davut - 8 ay Önce

Akp adaleti bu. Şu meclis yayınları canlı olması ne kadar güzel. Adamlar uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulmasına karşılarmış meğer. Sağ ol be Ekrem Abi

hamido
hamido @davut - 7 ay Önce

Belediyede zaten uyuşturucu ile mücadele komisyonu var ..Yeni kurulacak komisyonun adı 'Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu' Toplumsal cinsiyet eşitliği dikkat et yani işin içinde maalesef İBNELİK var anlayana tabi...

yakun
yakun - 8 ay Önce

Belediye bütçesinden neyin, nereye harcandığının bilinmesini engellemek insana yakın zamanda genel bütçeden yapılan harcamaların önemli bir kısmının Sayıştay denetiminden kaçırılmasının nedenleri ile aynı.

banner441

banner472