banner556

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni Koronavirüs genelgesi! Türkiye genelinde düğün kararı

İçişleri Bakanlığından 81 ile yeni koronavirüs genelgesi. Düğünler nikah merasimi şeklinde yapılabilecek, düğün ve nikahlar en fazla 1 saatte tamamlanacak.

Gündem 02.09.2020, 22:14 02.09.2020, 22:20
İçişleri Bakanlığı'ndan yeni Koronavirüs genelgesi! Türkiye genelinde düğün kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Kovid-19 Tedbirleri" konulu ek genelge gönderdi.

Genelgeyle, 14 ilde izin verilmeyen sokak/köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan gibi etkinlikler cumadan itibaren ülke genelinde uygulanacak.

Düğünler nikah merasimi şeklinde yapılabilecek, düğün ve nikahlar en fazla 1 saatte tamamlanacak.

Nikahlarda oyun oynanması ve dans edilmesine, toplu yemek dahil olmak üzere her türlü yiyecek-içecek servisi/ikramı yapılmasına izin verilmeyecek.

Gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzerindekilerle 15 yaş altı çocuklar düğünlere ve nikah törenlerine katılamayacak.

Nikah merasimi şeklinde yapılacak törenlerde en az bir kamu görevlisinin görevlendirilmesi sağlanarak denetim faaliyetlerine ağırlık verilecek.
 

Yorumlar (5)
Ali Papa 5 ay önce
Avrupa ve bizde toplam vaka sayıları daha birkaçbin düzeyinde iken, virüsün başlangıç noktası olan Çinde vaka sayısı 80 bin idi. Şimdi bizde ve birçok Avrupa ülkesinde 300 binli rakamlar geçildi. Çinde bugün itibariyle 85 bin civarı. Çin bunu nasıl başardı? Dünya ülkelerine ilaç, maske, teçhizat ve fikir yardımında bulunanlar, belini kırdık, başardık, kontrol altına aldık diyenler, neden sınıfta kaldı?
Hasan 5 ay önce
Kendi çıkarlarınız kendi reklamlarınız uğruna onca insanı bir araya getirirken aklınız nerdeydi... ayasofyayı açtınız ama helal olsun size, tatil şirketlerini de madur etmediniz şükürler olsun. Onca yurt dışından insanında memleket hasretine son verdiniz daha ne önemi varki hayaller kurup düğün yapacak olan çiftlerin..
Ali Papa 5 ay önce
Bakanın verdiği rakamlar ve toplam ňüfusumuza göre,sağlıkćı vaka sayısı toplam saglikcinin yüzde 3 ü,normal nüfus vaka sayısı,kalan nüfusa oranı binde 3 .Böyle bir rakam dünyada yok.Cok ilginç ve çok manidar.
Azıcık düşünüyorum 5 ay önce
Haziran,Temmuz ve Ağustos ayları bittikten sonra düğünlere kısıtlama getiren hukumetimizi tebrik ediyorum....
Müthiş bir ileri görüşlülük..... MaşAllah. Zaten bizde düğünler genelde Eylul, Ekim , Kasım hatta Aralık, Ocak aylarında yapılır dimi. Bu neye benziyor biliyormusunuz Kasım ayından sonra denize girmeyi yasaklamak gibi bir şey herhalde. Tebrikler Tebrikler
Hayat 5 ay önce
Virüs aslında akıllı bir virüs , tatil beldelerinde , miting alanlarında yayılmıyor . Gençlerin nikah töreninde yayılıyor . Ne olacak yani bi salona 10-15 bin kira bedeli vermişseniz , düğün yapıp karşılıklı ik misket oynayarak direkt virüsü yayıyorsunuz.......

Gelişmelerden Haberdar Olun

@