7m

7m

hyundai

İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika Ramazan genelgesi! İftardan 2saat önce sona erecek!

İçişleri bakanlığı Ramazan ayı tedbirleri kapsamında genelge yayınladı.

Gündem 21.04.2020, 23:55
İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika Ramazan genelgesi! İftardan  2saat önce sona erecek!

İçişleri Bakanlığınca 81 ilin valiliğine, ramazanda alınacak tedbirlerle ilgili genelge gönderildi. Genelgeye göre corona virüs salgını nedeniyle bu yıl ramazan ayında vatandaşların toplu katılım gösterdiği iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına müsaade edilmeyecek.

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde yer alan detaylar şöyle:

Ramazanda trafik yoğunluğunun önlenmesi için iftardan en az 3 saat önce toplu taşımada kullanılan araç ve sefer sayıları artırılacak.


Ramazanda iftar ve sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren etkinlikler ve iftar çadırlarına müsaade edilmeyecek.

İftar saati ve öncesindeki kuyruklar Kovid-19 riskini artıracağından fırınlardaki ekmek üretimi ve siparişler, iftardan 2 saat önce sonlandırılacak.


Yorumlar (4)
Ali KAYA 2 yıl önce
Ramazan ayı yeme ayı değildir.İnsanlar küflü ekmekleri çöplerden toplayıp yerken pide yemeseniz olmaz mı?
Can 2 yıl önce
Daha çok yoğunluk olur insanlar 17.30 da işten çıkıp doğru fırına koşacak pide kalmaz diye bu nasıl kafa pide üretimi dursun saat 8 de ama satışı devam etsin
Hayat 2 yıl önce
Fırınlarla ilgili böyle bir düzenleme çok iyi olmuş, yoksa insanlarımız pidesini iftara 5 dk kala almak için fırın önlerinde yığılma yapacak. ALLAHım sen bizleri biran evvel bu musibetten kurtar .
Antikus 2 yıl önce
umarim halk bunu dikkate alir ramazan olmasi oruc tutuluyor olmasi kimseye imtiyaz vermez umarin saglik icin ayni dikkati gösteririr su lanet virustan kurtuluruz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@