banner556

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile koronavirüs genelgesi! Yarın 10:00'dan itibaren

İçişleri Bakanlığı'ndan flaş karar. Yarın saat 10.00'dan itibaren faaliyetlerini durduracaklar.

Gündem 15.03.2020, 22:31
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile koronavirüs genelgesi! Yarın 10:00'dan itibaren

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 valiliğine gönderilen 'koronavirüs tedbirleri' genelgesinde, salgın nedeniyle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin yarın saat 10.00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetlerinin durdurulacağı bildirildi. 

İçişleri Bakanlığı, 81 İl valiliğine 'koronavirüs tedbirleri' konulu ek genelge gönderdi. Genelge ile koronavirüs salgının Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam ettiği ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirildiği hatırlatıldı. Genelgede; koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle  pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin  yarın saat 10.00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi.

Genelgede ayrıca, söz konusu tedbirlere ilişkin vali ve kaymakamlar tarafından il ve ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve kolluk birimleri  tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.
 

Yorumlar (7)
BenDeniz 11 ay önce
Bankalar alacaklarını ertelesin vergiler faturalar ertelensin trafik cezaları affedilsin cezaevleri boşaltılsın tüm dünyada barış sağlansın Suriyeliler ülkelerine dönsün.
levent alkan 11 ay önce
Bahsi geçen yerlere günde 1 kere yada gecede 1 kere gidiyorlar. EyvAllah bu karara lafımız yok ( Yalnız buraların kiralarını nasıl ödeyecekler. Çalışanlar ne olacak ) Peki bu arada günde 5 kez camilere giden cemaat var. Oralarda virüs riski sıfır mı ? Buyrun Cenaze namazınaaaaaa! Aklımda deli sorular var.
Tursun 11 ay önce
Zındık sen dinden çıkmışsın ALLAH o ları kourur camilerde dua edene bişey olmaz sen hiç müslümanların savaşta kaybettiğini duydunmu
Insan evladi 11 ay önce
Bu hassasiyeti avmler için de gösterirseniz keşke saat kısıtlaması getirdiler akşamında hoop geri çekip yanlış anlaşıldık isteyen uygular dediler. Bunu da hiç bir avm uygulamiyo zaten. Insanlar kıyafet deniyo tuvalet kullanıyo yemek yiyo iciyo bunları da orda çalışan insanlar toplayıp temizliyo benc3 ilk kapanması gereken yer avmlerdi ama malesef..
İsimsiz 11 ay önce
Devlet tarafindan aylik ödenen sigorta ve Bağ-Kur primleri 1 ay kaldırilsin kira ödemelerinde yardımcı olunsun ve esnafa sadece 1 ay çay ocağı kahvehane cafe cafeterya internet cafe PlayStation cafe gibi mekanlar 1 ay kapatılsın.
Trabzonlu 11 ay önce
sayın bakanımız milleti biray evine kapatın hem temizlik olur hemde nufus coğalır en mantıllısı bu
m bora 11 ay önce
avm leri de kapatsanza oralar gücünüz yetmiyormu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@