banner556

Hangi ilde kaç kişi koronavirüsten öldü? Trabzon'da 10'a yaklaştı...

Sağlık Bakanlığı, illere göre vefat sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı

Gündem 04.04.2020, 07:59 04.04.2020, 19:08
Hangi ilde kaç kişi koronavirüsten öldü? Trabzon'da 10'a yaklaştı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından Türkiye'deki koronavirüs vaka ve ölü sayısına ilişkin son bilgileri paylaştı. Son 24 saatte 16 bin 160 test yapıldığını belirten Bakan Koca, 2 bin 786 yeni pozitif vaka tespit edildiğini açıkladı. 69 vatandaşımız ise hayatını kaybetti.Açıklanan son rakamların ardından Türkiye'de kornavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 425'e yükselirken, toplam vaka sayısı ise 20 bin 921'e çıktı.

Sağlık Bakanlığı, illere göre vaka ve vefat sayılarının yer aldığı haritayı da paylaştı. Buna göre Trabzon'da hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükseldi.

EN ÇOK CAN KAYBININ OLDUĞU İL İSTANBUL

Nüfusa göre en riskli illerimiz İstanbul, Ankara, İzmir, Konya olurken, en çok can kaybının olduğu iller ise İstanbul, İzmir, Ankara ve Kocaeli olarak sıralandı. Türkiye'de şu anda sadece 25 ilde can kaybı yaşanmadı. Hayatını kaybedenlerin %80'i 60 yaş üstü oldu.

PEKİ HANGİ İLDE KAÇ CAN KAYBI VAR?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hafta başında illerdeki vaka sayılarını açıklamıştı. Bugün ise ilk kez il bazlı ölüm sayılarını verdi. Sağlık Bakanlığı tarafından can kaybının dağılımını gösteren harita da kamuoyu ile paylaşıldı.


İşte illerin can kayıpları:

İstanbul 210 ,İzmir 27,Ankara 11, Edirne 3, Tekirdağ 2, Çanakkale 3, Balıkesir 6, Bursa 8, Sakarya 4, Kocaeli 14, Zonguldak 12, Manisa 2, Denizli 3, Muğla 5, Uşak 4, Kütahya 1, Eskişehir 5, Afyonkarahisar 1, Isparta 2, Antalya 4, Adana 4, Osmaniye 2, Karaman 1, Yozgat 3, Sivas 1, Kayseri 4, Konya 11, Bartın 1,  Karabük 1, Çankırı 1, Çorum 1, Amasya 1, Kırıkkale 1, Ordu 1, Samsun 4, Sinop 3, Giresun 3, Trabzon 9, Bayburt 1, Erzincan 2, Elazığ 1, Rize 3, Gaziantep 1, Kahramanmaraş 1, Şanlıurfa 1, Adıyaman 2, Malatya 5, Elazığ 1, Diyarbakır 2, Batman 1, Mardin 4, Kars 2, Van 2
 

Yorumlar (8)
Duaci 11 ay önce
Reis diyorduki bu isi dua ile atlatiriz evelAllah !
Dua etmeye devam edelim!elin hangi,mikosu,alexi ilaç bulursa bizde Dua etmeyi durdururuz! Ne acı gercek.
Akif/sivas 11 ay önce
Tek kelime sana yazıklar olsun
Serkan Mert 11 ay önce
Kainat İlim, matematik, fizik, vs üzerine kurulduğundan Kur-anı Kerim bahseder. Oturduğun yerden yüzyıllarca dua et, çalışma..
Adalet 11 ay önce
Onu bunu bekleyeceğine, bulsana!.. Oturmuş, ahkâm kesiyorsun...
ERcan 11 ay önce
Sen şimdi yorum yaptın değil mi?
Ahmet 11 ay önce
Bu ülkenin sağlık alanında yaptığı atılımları görmeyenler buyurun avrupa hazır kapılar açilmisken oraya gidebilirsiniz....biz elimizden geleni yaparız bu gün devlet elinden gelen her şeyi elhamdülillah yapıyor be tabiki dua boyutu bu gayreti tamamlayacaktır....sizler sorun etmeyin duadan rahatsızlık duyanlar varsa rabbim onları görüyor işletiyor....
Aristo 11 ay önce
Sabah akşam ğavur kafir imansız dediklerinizin bir an önce aşı veya ilaç bulması için dua etmek lazım. Dört ğözle o ğavur kafir dediklerinfen ğelecek iyi bir haberi bekliyoruz evet Çinli bilim adamları aşı buldu yok amerikan ilaç firması şunu buldu ama bizde diyanetin bütçesi 8 tane aktif bakanlığın bütçesinden fazla Atatürkün taa o zaman tamda bu işler için kurduğu hıfzısıhga yı 2013 de kapatanda bu iktidar bilime ilime ne ğerek var iki dua bir üfleme yAllah öteye ğöm ğitsin
Adnan 11 ay önce
Bol bol Hamsi yeyin^^

Gelişmelerden Haberdar Olun

@