kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

TURİSTİ KAZANAN GELECEĞİ KAZANIR   Trabzon Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliğinden şehrin turizmine katkı anlamında bir anlamlı proje daha. “Turisti Kazanan Geleceği Kazanır” adlı proje kapsamında 15 servis personeli (garson), 25 ön büro personeli (resepsiy

Haber61.net Ajandası...

banner197
TURİSTİ KAZANAN GELECEĞİ KAZANIR
 
Trabzon Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliğinden şehrin turizmine katkı anlamında bir anlamlı proje daha. “Turisti Kazanan Geleceği Kazanır” adlı proje kapsamında 15 servis personeli (garson), 25 ön büro personeli (resepsiyon) için kursiyer alımları gerçekleştirilecek.
 
Proje ile ilgili  Erhan Eroğlu şu açıklamayı yaptı:
 
“Kursiyerler proje kapsamında* MEB onaylı 288 saatlik garson (servis) eğitimi* MEB onaylı 632 saatlik ön büro eğitimi* MEB onaylı 120 saatlik ingilizce eğitimi* MEB onaylı 120 saatlik rusça eğitimi* MEB onaylı 120 saatlik arapça eğitimi* İletişim becerileri, diksiyon, müşteri ilişkileri ve bunun gibi birçok kişisel gelişim eğitimi* Kariyer planlama, cv hazırlama, mülakat teknikleri eğitimi.* Trabzon'da faaliyet gösteren otellerde 1 ay staj imkanından faydalanacaktır ve sonrasında işe alımları yapılacaktır.Eğitimlerimiz 7-8 ay sürecektir ve katılmayı düşünen arkadaşlar hafta içi sürekli olarak eğitime katılmaları gerektiğini gözden kaçırmamalıdır. Eğitime sürekli olarak katılan kişilere günlük 10 Euro ödeme yapılacaktır. Son olarak belirtmeliyim ki kursiyerler 15-29 yaş arasında 40 işsiz genç ( 20 kadın 20 erkek ) için geçerlidir. Projemizden faydalanmak isteyenler Trabzon esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden şahsıma başvuru yapabilir”
 
 
“EMEKLİ İÇİN KIYASIYA PAZARLIK!” 2. SAYFADA
[PAGE]
EMEKLİ İÇİN KIYASIYA PAZARLIK!
 
Yaklaşık 11 milyon emekliyi ilgilendiren ve Haber61.net siyaset ajandasının ısrarla takip ettiği bankaların maaş promosyonlarında önemli bir aşamaya gelindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen pazarlık sürecinde asgari ödeme tutarını belirlemek için bankalarla sıkı bir pazarlık yürütülüyor.Pazarlık masasına 3 yıl için 200 TL ile oturan bankaların rakamı 300 liranın üzerine çıkardığı öğrenildi. Bakanlık ise öncelikli olarak rakamın 500 liranın altına düşmemesini planlıyor. Sonrasında rakamın 500 liranın üzerine çıkarılması hedefleniyor.
 
Bankalarla yapılan her toplantıya anlaşma sağlanacak şekliyle girdiklerini ifade eden Bakanlık kaynakları “3 yıl süreyle bir emeklinin maaşının aynı banka tarafından ödenmesindeki taban fiyatı belirlemeye çalışıyoruz. Bankalar kıyasıya rekabet etse de bizim amacımız emeklinin 1 lira daha fazla promosyon alabilmesi için pazarlık sürecini yönetmek. Bunun için asgari bir rakamı belirleyip üzerindekini bankaların kendi arasındaki rekabetine bırakmak” dedi.
 
Edinilen bilgilere göre bankalar ile yapılan pazarlıkta taban fiyat formülü işletilecek. Örneğin belirlenecek 500 liralık rakamı bütün bankalar asgari fiyat olarak uygulayacak. Bankalar daha fazla emekliye maaş ödeyebilmek amacıyla ayrıca kendi arasında sıkı bir rekabet süreci işletecek. Sosyal güvenlik uzmanları bankaların ‘500 TL + bir çeyrek altın’ gibi cazip kampanyalar ile 11 milyon civarındaki emeklinin maaşı alabilmek için kıyasıya bir rekabet yürütebileceğini ifade ediyor. Özel ve kamu bankaları ile ayrı ayrı yürütülen görüşmelerde Çalışma Bakanlığı’nın yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bürokratları da yer alıyor. Asgari promosyon tutarına ilişkin anlaşma yapmayan bankalara emekliler yönlendirilmeyecek.
 
 
“BUGÜN SEÇİM OLSA ANKETİNDE ŞOK SONUÇ!”3. SAYFADA
[PAGE]
BUGÜN SEÇİM OLSA ANKETİNDE ŞOK SONUÇ!
 
ORC Araştırma Şirketi'nin 36 ilde 4 bin 176 kişiyle gerçekleştirdiği mart ayı siyasi gündem araştırması, başkanlık sisteminden dokunulmazlıklara, Paralel Yapı ile mücadeleden Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül kararına kadar gündemin önemli konu başlıklarına seçmenin bakışını ortaya koydu. Katılımcılara sorulan sorular ve yanıtları şöyle: "Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?"
 
CHP'de "Deniz Baykal Genel Başkan olsun" diyenlerin oranı yüzde 52.1 iken Kemal Kılıçdaroğlu'nu isteyenlerin oranı yüzde 40. Başkanlık sistemini destekliyor musunuz? Başkanlık sistemini destekleyenlerin oranı bir ay öncesine göre 1 puan artarak yüzde 57 oldu. AK Parti seçmeninin ise yüzde 95'i destekliyor.MHP'de "Devlet Bahçeli Genel Başkan olsun" diyenlerin oranı yüzde 58.5 iken "Meral Akşener" diyenlerin oranı ise yüzde 27.Teröre destek veren vekillerin dokunulmazlığı kaldırılmalı mı? MHP seçmeninin genel başkanlık tartışmalarında Paralel Yapı'nın etkisinin olduğunu düşünenlerin oranı ise yüzde 60
 
 
“MHP GENEL MERKEZİ MAHKEMEYİ DE TANIMAYACAK!” 4. SAYFADA
[PAGE]
MHP GENEL MERKEZİ MAHKEMEYİ DE TANIMAYACAK!
 
Mahkeme MHP'li muhaliflerin yaptığı başvuruyu 8 Nisan Cuma günü karara bağlayacak. Eğer mahkemeden, “olağanüstü kurultay toplansın” yönünde bir karar çıkarsa MHP yönetimi “kararı tanımadığını” açıklayacak ve Yargıtay’a gidecek.." Çünkü Genel Merkez'e göre, "Sulh Hukuk Mahkemeleri'nin siyasi partiler hakkında böyle bir yetkisi bulunmuyor. "Genel merkez, Siyasi Partiler Yasası'nın 104. maddesinde yer alan düzenleme gereğince "Partilere ancak Anayasa Mahkemesi aracılığıyla ihtar çekilebileceği" hükmüne dayanıyor. Genel merkez ayrıca "MHP'nin bir dernek değil, bir siyasi parti olduğundan böyle bir hükmün geçersiz kalacağını" belirtiyor.
 
Mahkemeden "olağanüstü kurultay toplansın" yönünde bir karar çıkması durumunda MHP, temyize başvuracak. Yargıtay'ın da mahkeme kararını "haklı bulması" halinde yönetim bu kez kararı Anayasa Mahkemesi'ne götürerek (AYM) "hak ihlali" talebinde bulunacak.Mahkemeden "olağanüstü kurultay toplansın" yönünde bir karar çıkması durumunda ise muhalifler çağrı heyetini göreve davet edecekler. Kurultayın toplanması için de delegelere çağrıda bulunacaklar.
 
 
“DİNK CİNAYETİNDE SOY AĞACINA UZANAN AYRINTI!” 5. SAYFADA
[PAGE]
DİNK CİNAYETİNDE SOY AĞACINA UZANAN AYRINTI!
 
Dink cinayeti davasına Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı tarafından gönderilen ve dava dosyasına giren bilgi notu, yapılan araştırmanın sonuçlarını içeriyor. Araştırma sonuçları, devletin soy kütüklerini konusunda geniş bir arşive sahip olduğunu da ortaya koyuyor.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı, 2015 yılında Ekim ayında bilgi notunu Dink cinayeti soruşturması kapsamında savcılığa gönderdi. Yazı Hrant Dink’in öldürülmesinden 5 gün sonrasına yani 23 Ocak 2007 yılına ait.
 
Bilgi notunda Samast ve Hayal’le ilgili şu bilgiler yer alıyor: “Gümüşhane ili Merkez Demirören Köyü nüfusuna kayıtlı, Bahattin-Huri oğlu, 1981 Trabzon doğumlu Yasin HAYAL isimli şahsın yapılan nüfus kaydı incelemesinde; Aile kütüğünde 1904 yılına kadar geri girilebildiği ve kayıtlarda, kendisinin ve ailesinin soyunda dönmelik yahutta gayrimüslim ekalliyete mensup olduklarına dair herhangi bir bilgiye ulaşılamadığı, o tarih öncesi kayıtların ise ilgili birim merkezine gönderildiği şeklinde bilgilere ulaşıldığı ancak akıbetinin ne olduğu konusunda bir bilgi alınamadığı, Trabzon ili Düzköy ilçesi Çalköy nüfusuna kayıtlı, Ahmet-Navva oğlu, 1990 Üsküdar doğumlu Ogün SAMAST isimli şahsın yapılan nüfus kaydı incelemesinde;Aile kütüğünde (Hicri 1315) 1899 yılına kadar geri girilebildiği ve kayıtlarda, kendisinin ve ailesinin soyunda dönmelik yahutta gayrimüslim ekalliyete mensup olduklarına dair herhangi bir bilgiye ulaşılamadığı,Arz. 23.01.2007” 
 
 
“KUYUMCU ESNAFI MAYIS’I BEKLİYOR!” 6. SAYFADA
[PAGE]
KUYUMCU ESNAFI MAYIS’I BEKLİYOR!
 
Kuyumcu esnafı mayıs ayı itibarıyla sünnet, nişan ve düğünler dolayısıyla altın piyasasında hareketlilik beklediklerini belirtiyor. "Düğün sezonunun açılmasıyla çeyrek altın ve işçiliği olmayan bilezik satışlarında artış bekliyoruz. Her şey tasarruf değil, 100 liradan başlayan farklı tasarımda takılar var. Altın dışındaki takılar yerine bunlar tercih edilebilir. Tüketicilerin ne almak istediklerini bilmeleri ve seçimlerini bu yönde yapmaları gerekiyor.
 
Tasarruf için tasarım ürünlerini değil, işçiliği olmayan kuyumları satın almaları gerekiyor. Aksi halde bozdurmak istediklerinde yüzde 30 zarar ederler" Altın fiyatlarındaki yükselişin kuyumculuk sektöründe az da olsa durgunluğa neden olduğunu anlatan Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, "Ekonomik sistem güzel gidiyor, bu nedenle endişeli değiliz. Cebimize giren parada da artış var. Emekli maaşları, çalışan maaşları artıyor" dedi.
 
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.