Güneydoğu'da deprem!

Adıyaman'da 5.5 şiddetinde deprem meydana geldi.

Gündem 02.03.2017, 14:25 02.03.2017, 16:32
Güneydoğu'da deprem!

Kandilli Rasathanesi'nden edinilen bilgilere göre merkez üssü Adıyaman Samsat olan 5.5 büyüklüğünde deprem oldu.


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nde yer alan ilk bilgilere göre deprem yerin 11.3 km derinliğinde meydana geldi. Adıyaman'da yaşanan deprem çevre illerden de hissedildi. Adıyaman'ı sarsan depremin ardından peşpeşe olarak çevre illerde artçı depremler yaşanmaya başladı. 


HÜKÜMET KONAĞI VE BELEDİYE BİNASI YIKILDI

Depremin merkez üssü olan Samsat'ta Belediye binası ve Hükümet Konağı yıkıldı. Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat bir televizyon programına canlı yayına bağlanarak Hükümet Konağı ve Belediye binasının yıkıldığını açıkladı. Fırat, yaptığı açıklamada, Samsat ilçesinde saat 14.07'de meydana gelen deprem nedeniyle ilçedeki bazı evlerde hasarlar meydana geldiğini belirtti. Halkın panik yaşadığını anlatan Fırat, bazı evlerin yıkıldığını, bir okulda da hasar meydana geldiğini ancak öğrencilerde herhangi bir yaralanmanın söz konusu olmadığını ifade etti. Fırat, ekiplerin ilçe merkezi ve köylerdeki araştırmalarını sürdürdüğünü aktardı. 

DEPREMLER DEVAM EDİYOR

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde, bugün saat 14.07'de merkez üssü Adıyaman'ın Samsat ilçesi olan 5,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği belirtildi.  Depremin 11,3 kilometre derinlikte oluştuğu bildirildi. Adıyaman'daki depremin ardından saat 14.18'de ise  Şanlıurfa Kasımkuyu merkezli 4.6 şiddetinde yeni bir deprem yaşandı. Güneydoğu'da artçı depremlerin devam ettiği belirtilirken ana depremin ardından Adıyaman Kahta, Şanlıurfa Hilvan, Şanlıurfa Kızlar ve Adıyaman Bağpınar bölgelerinde çok sayıda artçı depremler hissedildi. 

AFAD'DAN AÇIKLAMA

Adıyaman Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Başkanı Osman Ertuğrul Altuğ, Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen depremle ilgili hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "İlçeye bağlı bazı köylerde hasar olduğu yönünde bilgiler var. Can kaybı olduğuna dair henüz bilgi gelmedi" dedi.

ADIYAMAN'IN MERKEZİNDE SON DURUM

Deprem nedeniyle Adıyaman merkezdeki Musalla Caddesi'nde bulunan Musalla Camisi'nin minaresinde hasar meydana geldi. Olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, bazı bölümlerinde çatlamalar görülen minareyi yıkmak için çevrede güvenlik önlemi aldı. Musalla Mahallesi'nde bir evin çatısında da hasar meydana geldiği öğrenildi.

'GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI'

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, "Yerleşim birimlerine ulaşılmaya çalışılıyor. Can kaybı veya yaralı bildirilmedi. Köylerde hasarlı olan birkaç yapıdan bahsediliyor. Okullarda ve işyerlerinde gerekli tedbirler alındı, boşaltıldı. AFAD yetkilileri görev başında" açıklamasında bulundu. Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, "İlk bilgilere göre can kaybı yok. Hafif hasarlı binalar var. Gereken önemleri aldık" dedi.

Güneydoğu'da deprem!
Güneydoğu'da deprem!
Güneydoğu'da deprem!
Güneydoğu'da deprem!
Güneydoğu'da deprem!
Güneydoğu'da deprem!
Güneydoğu'da deprem!

 
Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Ercan 4 yıl önce
5,5 büyüklüğünde olan hasara bak Vatandaş yani dv tapanlar yaptıranlar, ustalar , mimarlar-mühendisler , belediye görevlileri hepiniz suçlusunuz ve vebal altındasınız Türk insanının tüm mantık ve hayata bakışı resetlenmelidir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@