Güncel Koronavirüs ve aşı rakamları açıklandı

Sağlık Bakanı Koca Güncel koronavirüs rakamlarını açıkladı.

Gündem 27.07.2021, 20:00
Güncel Koronavirüs ve aşı rakamları açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı verilere göre 246 bin 648 test yapılırken 19 bin 761 yeni vakaya rastlandı. 51 kişi de hayatını kaybetti.

Bakan Koca yaptığı açıklamada "Salgının kontrol altında tutulmasını tedirgin edici seviyede vaka sayılarına ulaştık. Bunu durduracak olan göstereceğimiz iradedir. Tedbirlere uyup aşınızı olun." ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Ali Papa 2 ay önce
Normalleşme ile beraber maske yasağının kalktığını ve arzuya göre olduğunu zannedenler var.Açık hava dahil maske ve mesafe kurallarında bir değişiklik yok.Mecburiyet devam ediyor.Amma ,açık veya kapalı ortam farketmeden ,kontrol edilmesi birkaç ay önceye nazaran yok denecek kadar az.Mecburi bir nedenle Bursa'da bulunan eşim,metro ve otobüslerde ,maskesizlere uyarıda bulunurken,kavga çıkmasından endişe duyduğunu söylüyor.İstasyonlarda ,trene binmeden görevlilerce kontrol edilmesi gerekmez mi?Otobüslere binerken,şoförlerin ,maskesizleri bindirmemesi kural değilmi?Bursaray yetkililerinin silkinip kendisine gelmeleri ve kurallara uyulması için gerekeni yapmasını umut ediyorum.Ankara'da yollarda maske yasağını ihlal eden çok amma,metro ,otobüs ve süper marketlerde kurala uyulduğunu gözlemliyorum.Mazereti olmadan aşı olmayanlarada ,caydırıcı kısıtlamalar getirilmesine karar vermesi için sağlık bakanı ve diğer yetkililerin gözlerinin açılmasınada duacıyım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@