banner556

Güncel koronavirüs rakamları açıklandı: Vaka sayısı çok artan iller var

Sağlık Bakanı Koca güncel koronavirüs rakamlarını açıkladı.

Gündem 06.09.2020, 19:05 07.09.2020, 13:53
Güncel koronavirüs rakamları açıklandı: Vaka sayısı çok artan iller var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel koronavirüs rakamlarını açıkladı.

Koca "Son hafta günlük hasta sayısı en çok artan illerimiz; Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri. Ağır hasta sayısı en çok olan illerimiz; İstanbul, Ankara, Konya, Erzurum ve Yozgat. Tedbirlere birlikte uyarak başarılı olabiliriz. Birlikte tedbirli olalım" ifadelerini kullandı.

işte rakamlar:

Yorumlar (2)
Ali Papa 5 ay önce
Saglık bakanımız 3-4 gün önce yaptığı açıklamada 29865 sağlık çalişanına Corona bulaştığını açikladi.Toplam sağlık çalışanı sayısı yaklaşık 1060000.Oran yüzde 2,8. O güne kadarki vaka 273000 idi.Ayni günkü sağlıkçı olmayan toplam vaka sayısı 243135.saglikci olmayan yaklaşık 82 milyon rakamına bölersek, oran binde 2,9.Yani saglikcilarimizin Corona kapma oranı ,normal nüfusa göre 10 kat fazla!!!? ABD de bulabildigim en yüksek sağlıkçı /toplam vaka oranı ise yüzde 4 (resmi açıklamalarına göre) ve bunun dunyadaki en yüksek sağlıkçı hasta /toplam vaka olduğunu iddia ediyorlar.Sn.Kocanin verdiği rakamda ise ülkemizde, sağlıkçı vaka/ toplam vaka oranı Yüzde 10,94 .Bir hata var ama bendemi yoksa sn.Koca nin eline verilen ve twitterden yayınladığı rakamlardami?Yoksa vefakar saglikcilarimizi yeterince koruyamıyormuyuz?
Hayat 5 ay önce
İnsanlar ö l ü y o r Neyi bekliyoruz ?
Neredeyse tüm Trabzon kıpkırmızı oldu , mecbur çalışıyoruz , dikkat ediyoruz ama umursamayan insanların yüzünden bu hastalığa yakalanma riskimiz çok fazla. Yasaklar gelsin, hattta 20 gün sokağa çıkma yasağı gelsin , yoksa bu işin sonu gelmeyecek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@