kebir

Gülen'in iadesiyle ilgili ABD'den açıklama!

ABD Büyükelçiliği açıklama yaptı...

Gülen'in iadesiyle ilgili ABD'den açıklama!

ABD ile FETÖ terör örgütü ile mücadele, elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi, vize, konsolosluk, Rahip Brunson ve Türkiye'de tutuklu ABD vatandaşlarının ele alındığı toplantı sona erdi.

FETÖ ELEBAŞI İÇİN BİNLERCE BELGEYLE İADE TALEP EDİLDİ

Ankara, 15 Temmuz'dan hemen sonra binlerce belgeyi Washington'a göndermiş ve FETÖ elebaşının iadesini talep etmişti. Türkiye ve ABD arasında kurulan çalışma grubu, ilk toplantısını Menbiç gündemiyle Washington'da gerçekleştirmişti. Akşam saatlerinde yapılan açıklamada, "Adli ve hukuki meselelerde önemli görüşmeler yapıldı. Her iki tarafta ilerleme kaydetmeyi beklemektedir" denildi.

TARAFLAR, HALKBANK DAVASI VE RAHİP BRUNSON KONULARINI ELE ALDI

Toplantıya diplomatların yanı sıra Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve MİT yetkilileri de katıldı. Taraflar, Rahip Brunson ile bazı ABD konsolosluk çalışanlarının tutukluluğu ile Halkbank davası gibi konuları da ele aldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 18:43
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
sedat
sedat - 1 hafta Önce

ayni menzile giden
iki arkadasin devleti ele gecirmek icin bir birlerine kurdugu iki kumpascinin savasinin adidir 15 temmuz . ikiside okyanus otesinin cocuklaridir . ikiside ha kep ha fes . yani ikiz yumurta ikiazleridir . onlar icin tek dusman TURKIYE CUMHURIYETI dir .

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 1 hafta Önce

Gelsin,ona da ayrı bir ADA tahsis eder halkın ödediği vergilerle akp ruhu onu da kırallar gibi besler...

banner426

banner424