Gülen'den yolsuzluk açıklaması

Yürütülen operasyonla ilgili kendilerine yöneltilen eleştirilere cevap veren Fethullah Gülen, 'Demediğim şeyleri dedim' diyerek başladığı konuşmasında sert ifadeler kullandı.Yürütülen soruşturma ve operasyon sırasında bazı savcı ve polislerin yetkilerini

Gülen'den yolsuzluk açıklaması

Yürütülen operasyonla ilgili kendilerine yöneltilen eleştirilere cevap veren Fethullah Gülen, 'Demediğim şeyleri dedim' diyerek başladığı konuşmasında sert ifadeler kullandı.

Yürütülen soruşturma ve operasyon sırasında bazı savcı ve polislerin yetkilerini suistimal ettiğine dair iddialar medyada yer almış ve bu operasyonun arkasında cemaatin olduğu ileri sürülmüştü. Yargının yaptığı operasyonları "kirlerden arınma" olarak nitelendiren Fethullah Gülen, bunları yapanlara teşekkür etti. Hatalı olanlar varsa ağır ifadeler kullanan Gülen, "Dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlarsa, yaptıkları şey Kur'an'ın temel disiplinlerine aykırıysa, Sünnet-i Sahiha'ya aykırıysa, İslam'ın hukukuna aykırıysa, modern hukuka aykırıysa, günümüz demokratik telakkilere aykırıysa.. Allah bizi de onları da yerlerin dibine batırsın, evlerine ateş salsın, yuvalarını başlarına yıksın" dedi.

İşte Fethullah Gülen'in açıklamasından satırbaşları;

Eğer bu mevzuda bir kısım arkadaşlar kendilerine verilen imkanlarla.. onlar nisbet yapıyorlar, Falan Filan diyorlar, f diyebilirler, g diyebilirler, ç diyebilirler, d diyebilirler, diyorlar. Bulaştı bulaşmadı mülahazasıyla, belki cinayet sayılabilecek bir kısım icraatta bulunuyorlar. Şöyle demek geliyor yani içimden.. Demeden kendimi alamayacağım. Hiçbir zaman da demek istemediğim bir şeyi demek geliyor içimden.

"ALLAH YUVALARINI BAŞLARINA YIKSIN"

Yoksa Doktor İkbal gibi, Hazreti Pir-i Muğan gibi, tel'ine, bedduaya "amin" dememek, onları etmemek genel şiarımızdır. Fakat eğer hakikaten bu olumsuz şeylerin üzerine giden arkadaşlar.. Kimse onlar tanımıyorum, binde birini bile tanımıyorum.. Bu işin üzerine 'Hukukun ve aynı zamanda sistemin, dinin ve aynı zamanda demokrasinin gerektirdiği şeyler bunlardır' deyip arınma adına, yıkanma adına, temizlenme adına, kirlerin öbür tarafa kalmasına meydan vermemek adına bir şey yaparken dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlara, bize de nisbet ediyorlar, dolayısıyla ben bizi de onların içinde görerek diyorum, dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlarsa, yaptıkları şey Kur'an'ın temel disiplinlerine aykırıysa, Sünnet-i Sahiha'ya aykırıysa, İslam'ın hukukuna aykırıysa, modern hukuka aykırıysa, günümüz demokratik telakkilere aykırıysa, Allah bizi de onları da yerlerin dibine batırsın, evlerine ateş salsın, yuvalarını başlarına yıksın.

"ALLAH EVLERİNE ATEŞLER SALSIN"

Ama öyle değilse, hırsızı görmeden hırsızı yakalayanın üzerine gidenler, cinayeti görmeyip de masum insanlara cürüm atmak suretiyle onları karalamaya çalışanlar, Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun, duygularını sinelerinde bıraksın, önlerini kessin, bir şey olmaya imkan vermesin.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 16:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRE NEHIR
EMRE NEHIR - 6 yıl Önce

Bu Akp Polisleri Savcıları görevden aldı daha cıkmasn meydana diye Ödül verilmesi gerekirken görevden aldılar.

sungur aslan
sungur aslan - 6 yıl Önce

AKP bu iş çözülmesin, hırsızlar korunsun diye polisleri görevden almış, davanın içinden haber alsın diye savcı görevlendirmiş olabilir mi acaba? hocayı pek tasvip etmem ama bu konuda sonuna kadar haklı. polis hırsızı yakalıyor, hükümet polisi görevden alıyor

soner çolak
soner çolak - 6 yıl Önce

terör 30 bin can aldı hangisine beddua ettin surıyede kıyım var dua etsene müslümanlara gel derdini Türkiye'de anlat neden gelmiyorsun

GÜMÜŞHANELİ
GÜMÜŞHANELİ - 6 yıl Önce

soner çolak hocanın yaptığı bu duaya gönülden amin deme yerine olayı başka yerlere ne çekiyorsun. sen dua ettin mi. dua Allah ile kul arasındadır. Sana ne etti mi etmedi mi diye. Ortalığa fitne atan senin gibi zındıkalar yüzünden bunları çekiyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner513