kebir

Gaziantep Emniyeti önünde silahlı çatışma çıktı - Tüm detaylar - Gaziantep sondakika

Gaziantep Emniyetinde silahlı çatışma

Haber61.net - Gaziantep Emniyetinde silahlı çatışma 

 İHA - Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde sıcak saatler yaşanıyor. Çok sayıda silah sesi duyuldu. Vatandaşlar kaçışırken, polislerin çatışması sürüyor. 


Yaklaşık iki dakika süren çatışma seslerinin ardından bölgeye ambulanslar sevk edildi.
Emniyet Müdürlüğü önünde bir kişinin yerde yattığı görülürken çevrede güvenlik önlemi alan polis kimseyi olay yerine yaklaştırmadı.


Gaziantep 27 gazetesi muhabiri Muharrem Türkoğlu'nun HABERTÜRK TV'de aktardıklarına göre, "Şahıslar silah sıkarak kaçıyorlar. O esnada bir kişinin yere düştüğünü gördük. Düşen kişinin terörist mi polis mi olduğunu öğrenemedik." dedi.
Detaylar geliyor

DHA - Son dakika: Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde saat 15.23 sıralarında peş peşe silah sesleri gelince bölgeye takviye ekipler ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gaziantep'te 2 teröristin Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı girişiminde bulunduğu öğrenildi. Teröristlerden biri çıkan çatışmada olay yerinde öldürüldü. İkinci teröristin ise otoparka kaçtığı, Özel Harekat Timleri tarafından operasyon düzenlendiği bildiriliyor. 

Görgü tanıkları bir polisin yaralı olduğunu, yerde yatan bir kişinin de ölen terörist olduğunun sanıldığını söyledi. İçeriye girmeye çalışan bir teröristin öldürüldüğü iddiası da var. 

İHA -  Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde teröristlerle polis arasında yaşanan çatışmada 1 terörist etkisiz hale getirildi. Çatışmada 1 polis de yaralandı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. 

CNN Türk canlı yayınına katılan İHA Gaziantep Bölge Müdürü Orhan Akın, "Teröristin bizim de olduğumuz binada olduğu iddiası var. Polis de bina içinde ve çevresinde operasyon için bekliyor. Bize de bulunduğumuz katta kapıları kapatıp beklememimizi söyledi " diye konuştu.
 
"3 TERÖRİST SALDIRDI" İDDİASI

Gazeteci Ahmet Aslan, emniyete 3 teröristin saldırdığını , bir teröristin bombayı patlattıktan sonra iki teröristin yaşanan kargaşadan yararlanarak saldırıya geçmek istediklerini iddia etti. Polisin böyle bir saldırıyı beklediğini de kayden Ahmet Aslan, emniyet önündeki bir araçta bomba olabileceği şüphesiyle, geniş güvenlik önlemi alındığını söyledi.


 
"7-8 EL SİLAH SESİ DUYULDU"

Bir görgü tanığı ise bölgedeki çatışmayı şu sözlerle anlattı:

7-8 el silah sesi geldi. Aradan bir kaç dakika daha geçti ve bir iki el silah sesi daha geldi. Şu anda özel harekatçılar, polisler tamamen bölgede. Bölge trafiğe kapatıldı.
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 16:06
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner422

banner409

banner350

banner424