Flaş! Mina Başaran'ın hayatını kaybettiği uçağın enkazına ulaşıldı

Trabzonlu işadamı Hüseyin Başaran'ın kızı ve arkadaşlarının hayatını kaybettiği uçak kazasında son dakika gelişmesi.

Flaş! Mina Başaran'ın hayatını kaybettiği uçağın enkazına ulaşıldı

Dubai'den Türkiye'ye gelirken İran hava sahasında temas kesildikten sonra düştüğü belirlenen Başaran Holding'e ait Challenger 604 tipi iş jetinde bulunanların kimlikleri belirlendi. Hava Kuvvetleri'nin ilk kadın pilotlarından biri olan Melike Kuvvet ile Beril Gebeş'in kullandığı jette hostes olarak da Eda Uslu'nun görev yaptığı anlaşıldı.


Başaran Holding'e ait uçakta bulunan yolcuların Başaran Holding'in kızı Mina Başaran'ın yanısıra Liana Hananel, Zeynep Coşkun, Jasmin Baruh, Aslı İzmirli, Ayşe And, Sinem Akay ve Burcu Urfalı oldukları öğrenildi.


JET DÜŞMEDEN ALEV ALMIŞ

İran medyası, uçağın İran'ın orta-batı kesiminde Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinin merkezi olan Şehrekürd (Shahrekord) kenti civarında düştüğü bilgisini paylaştı. Uçağın düştüğü alana sevk edilen arama-kurtarma ekiplerinin bölgenin engebeli olması nedeniyle güçlükle ilerleyebildikleri ifade edildi. İran yerel medyasının görgü tanıklarının ifadelerine dayandırarak verdikleri bilgilerde, uçağın düşmeden önce alev aldığı ve enkazının bulunduğu alandan dumanların yükseldiğini bildirdi.

ENKAZA ULAŞILDI, TANINMAZ HALDELER

İran Devlet Televizyonu güçlükle sürdürülen arama kurtarma çalışmalarının ardından ilk ekibin düşen Türk uçağının enkazına ulaşıldığını duyurdu. Devlet televizyonu, uçakta bulunan 11 kişinin de hayatlarını kaybettiğini aktardı. Tanınmaz hale gelen cesetlerin kimliklerinin tespit edilemedliği belirtilirken DNA testinin yapılması gerektiği ifade edildi.

İran Acil Durum Sözcüsü Mücteba Haledi de enkazın bulunduğu yerde çıkan yangın nedeniyle cesetlerin kimliklerinin belirlenmesinin çok güç olduğunu belirtti.


ÜNLÜ TASARIMCI LİANA HANANEL DE UÇAKTAYDI

Yolculardan Liana Hananel'in, alarında Özge Ulusoy, Rüya Büyüktetik, Şeyma  Subaşı ve Martha Graeff gibi ünlülerin tercih ettiği bikini markası Lily And Rose'un kurucusu olduğu belirlendi.

 
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 22:38


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziyaretci
Ziyaretci - 10 ay Önce

Allah kalanlara sabir versin cok zor

Yıldırım34
Yıldırım34 - 10 ay Önce

Çok üzgünüm! Ülkemizi yönetenlerin uğursuzluğu jet de düşer TBMM’de bombalanır kimse kusura bakmasın! Adaleti kanunları kendilerine göre yorumlayanlar ülkemizi yönetiyor...En büyük TrabzonSpor!!! Gerisi teferruat...

Sıradan vatandaş
Sıradan vatandaş - 10 ay Önce

Yıldırım 34 ayıptır arkadaşım yapma.

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441