Flaş iddia: Karadeniz'de Türkiye'ye 20 yıl yetecek doğalgaz bulundu

Reuters: Karadeniz'deki Tuna 1 kuyusunda 800 milyar metreküp doğalgaz bulundu

Gündem 20.08.2020, 22:55 20.08.2020, 23:02
Flaş iddia: Karadeniz'de Türkiye'ye 20 yıl yetecek doğalgaz bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası'nın açılış töreninde yaptığı açıklamada, "İnşallah Cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve inanıyorum. Bu müjdenin hayalleri ve rüyası içindeyiz. Cuma günü bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına inanıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'ın açıklamalarından hemen sonra Türkiye'nin Karadeniz'de doğal gaz rezervi bulduğu iddiaları gündeme gelmişti.

"TÜRKİYE'NİN 20 YILLIK DOĞAL GAZ İHTİYACINI KARŞILAYACAK BÜYÜKLÜKTE"
Reuters'ın son dakika haberine göre Türkiye, Karadeniz'de Tuna 1 kuyusunda 800 milyar metreküp doğal gaz buldu. Reuters'a konuşan Türk yetkili "Bu rezerv Türkiye'nin 20 yıllık doğal gaz ihtiyacını karşılayacak büyüklükte" dedi.

"ÜRETİME BAŞLANMASI 7 İLA 10 YIL ALABİLİR"
Yetkililer, üretime başlanmasının 7 ila 10 yıl alabileceğini kaydederek, yatırım maliyetlerinin 2 milyar ila 3 milyar dolar arasında olacağı bilgisini paylaştı.

ERDOĞAN, YARIN 15.00'TE AÇIKLAYACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'müjde' olarak tanımladığı açıklamayı yarın saat 15.00'te İstanbul'da yapacak.

Yorumlar (17)
Pnusher 3 ay önce
Dogalgazın bulunması benım evime daha ucuza girecegı anlamına gelmıyor pek sevinilecek bi haber degil sevınsın iş birlikciler yandaşlar
Haktan şaşmaz 3 ay önce
Senin ne olduğun isminden belli. Senin gibilere indirim falan yapılmasa ne güzel olur.Nankörler. aklınız okadar çalışıyor işte indirim yapmazlarmış. InşAllah yapmazlar
Hasan 3 ay önce
Ucak fabrikasi nerede?
Sami Uzunarslan 3 ay önce
5-10 gün abarta abarta anlatırlar 6 ay bilemedin bir sene sonra fos olduğu ortaya çıkar. Kandırabildikleri kadarı yanlarına kar kalır. herzaman yaptıkları gibi.
Gümüşhane 29 3 ay önce
Müjde Bilal erdoğan artık Başakspor deyil Trabzonsporlu oldu
Ömer Kayan 3 ay önce
7 ila 10 yıl arasında çıkarmaya başlanabilecek gaz müjde olarak verilmemeli. Müjde olarak vatandaşlarım; yargı bağımsızdır bundan sonra, merkez bankası bağımsızdır, düşünce özgürlüğünden kimse hapis yatmayacak bundan sonra, ekonomik anlamda devlet desteği sektörün her alanına yayılacaktır bundan sonra açıklamalarını bekliyoruz. Neyleyim 10 yıl sonra gelcek gazı ekonomi 10 yıl daha dayanır mı? yada biz dayanır mıyız?
cvdt 3 ay önce
müjde bu ise yine milletime bi faydası olmayacak, 7-10 senede çıkarılmaya bşalanacaksa o zamana kim öle kim kala, biz doğalgaza yine zam yemeyelim de yeter.
Eren 3 ay önce
EEE yani ?
Atapark 3 ay önce
Kemalistler yorum yapmadınız şuana kadar hayret
Börü 3 ay önce
"Kemalist" milli mücadele yapan kuvvacilara İngiliz emperyalist işgalci ordularının taktığı sıfattır senin dedelerin biz Kuvvacılara Kemalist diyordu yani...sizin derdiniz Mustafa Kemal üzerinden TÜRK ile hesaplaşmak ne AKP ne Memleket derdiniz...
ts li 3 ay önce
kemalist ne demek gözüne girsin kemalist, şu adamlara uyup Atatürk düşmanı olup çıktınız, tüm kurtuluş savaşı şehitlerinin kemiklerini sızlatıyo sizin gibiler, Allah sizi ıslah etsin, keşke yunanlılarla sizi de dökselerdi denize
Murat başkan 3 ay önce
En fazla 2 yılda üretime gecikmeli yaparsın türkiyem
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@