banner491

Flaş açıklama - Türkiye'nin hac kontenjanı...

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan flaş Hac açıklaması...

Flaş açıklama - Türkiye'nin hac kontenjanı...

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “2020 yılı Hac Protokolü’yle 2020 hac kontenjanımızı 3 bin 430 kişi arttırarak, 83 bin 430 olarak güncelledik. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, beraberindeki heyetle 2020 yılı hac organizasyonuna ilişkin temaslarda bulunmak üzere gittiği Mekke’de Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten ile Hac Protokolü imzaladı. Protokolle Türkiye için belirlenen hac kontenjanı 3 bin 430 kişi arttırılarak, 83 bin 430’a yükseltildi.

Suudi Bakan bin Tahir Benten ile yapılan görüşmede Türk hacı adaylarına sunulan hizmetler de değerlendirildi. 2020 yılı hac organizasyonunun her koşulda rahat ve huzurlu gerçekleşmesini temenni eden Erbaş, kontenjan arttırma müjdesini sosyal medya hesabından duyurdu. Prof. Dr. Erbaş yaptığı paylaşımda, “Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile imzaladığımız 2020 yılı Hac Protokolü’yle 2020 hac kontenjanımızı 3 bin 430 kişi arttırarak, 83 bin 430 olarak güncelledik. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 16:25

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
doğan yıldız
doğan yıldız - 2 hafta Önce

1 senede hacca gitmeyin.yoksullara yardım edin. araplar bu paralarla silah alıp yemen de müslüman katlediyor.

Ali Bas
Ali Bas - 2 hafta Önce

Hacca gitmeyin , hac farzda deyil ,sunnet deyil eger iyilik yapmak istiyorsaniz toplayin paralari unuversite acin cocuklarimiz okusun ve haccin sadece suitlarin bir ticari yalani oldugunu anlasin . Hac ticaretten baska birsey deyidir.

SIRADAKİ HABER

banner441