FETÖ'nün dev serveti devlete geçti

Fethullah Gülen'in 48.5 milyar dolarlık serveti devlete aktarıldı.

Gündem 19.07.2017, 08:39
FETÖ'nün dev serveti devlete geçti

MGK’ya sunulan FETÖ’yle Mücadele Raporu’na göre örgütün, finansal ayağı kırıldı. 7.5 milyarı gayrimenkul, 41 milyar lirası şirket varlığı olmak üzere hainlerin toplam 48.5 milyarı devlete geçti.


FETÖ ile yapılan mücadelenin masaya yatırıldığı MGK toplantısında, “FETÖ’yle mücadelede önemli ölçüde başarı sağlandı” sonucuna varıldı. Yapılan değerlendirmede, “OHAL, FETÖ’yle mücadelede gerekli. FETÖ’yle mücadele bundan sonra da tavizsiz sürecek. Sivil ve askeri bürokraside önemli ölçüde temizlik yapıldı ama bu devam edecek” denildi.

Toplantıda, FETÖ ile mücadelenin mali yönü de ayrıntılı olarak tartışıldı. Mali boyutla ilgili şu değerlendirme yapıldı: “Fetullahçı Terör Örgütü’nün maddi kaynaklarının kurutulması bu örgütle mücadelenin en temel adımlarından biridir. FETÖ’yle mücadelede asıl başarı finansal ayakta sağlandı. Örgüt ekonomik olarak çökertildi. 966 şirkete el konularak TMSF’ye devredildi. Şirketlere ait 4 bin 888 mal varlığına el konuldu. Bunların taşınmazları Maliye’ye devredildi. 7.5 milyar lira gayrimenkul varlığı ve 41 milyar lira şirket büyüklüklerine el konuldu. Bu oran, dünya ölçeğinde bu çapta sonuçların en büyüğü. Örgüt ağırlıklı olarak finansmanını Türkiye’den sağlıyordu. Himmet, para transferi, okullar yoluyla elde edilen para konularında bütün musluklar kesildi. Ona darbe vurunca dışarıdaki operasyonlarını da etkileyecek ama dışarıdaki mücadeleye çok fazla etkimiz olamıyor.”   Hürriyet


 
Yorumlar (4)
türker 3 yıl önce
oh ne güzel: selden gelen suya gider misalı.
selim Aktaş 3 yıl önce
Çok komiksiniz tüyü bitmemeiş fakir fukaranın hakkıyla devletten kaçırılan mallardı bunlar.
türker 3 yıl önce
siz komiksiniz derken neyi kastettiniz, yazıyı neresinden okuyorsun bilmiyorum amma nereden çalınmışsa bir kısmı geri gelmiş bunada komiklik yazısı yazmak işkembeden atmak anlamına gelir.
mavi firtina 3 yıl önce
fetoya bu mal varliklarini sunan peskes cekenlerinde mal varliklarina el konsun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@