Fatih Tezcan'ın skandal Atatürk yorumuna tepki yağdı!

Fatih Tezcan'ın, Cumhuriyet Bayramı için Yeni Şafak gazetesinde bulunan reklama yaptığı Atatürk yorumu infial yarattı. Sosyal medyada Tezcan'ın paylaşımına karşı '#FatihTezcanTutuklansın' hashtag'i oluşturuldu.

Gündem 30.10.2019, 08:31 30.10.2019, 08:34
Fatih Tezcan'ın skandal Atatürk yorumuna tepki yağdı!

Yazar Fatih Tezcan, Cumhuriyet Bayramı için Yeni Şafak gazetesinde bulunan reklama skandal bir tepki gösterdi. Tezcan'ın yorumu, sosyal medyada infial yarattı ve '#FatihTezcanTutuklansın' hashtag'i ile gündem oldu.

Tezcan, Yeni Şafak gazetesinde bulunan Turkcell reklamını eleştirdi. Yeni Şafak’ın sür manşetinde Atatürk’lü 29 Ekim reklamının bulunmasına tepki gösteren Tezcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda skandal ifadeler kullandı.

Tezcan, “‘Cumhuriyet’i getiriyorum’ yalanıyla başa geçtikten sonra Devlet ve Millet düşmanlarına verdiği sözlerin gereği olarak 15 sene Cumhur’dan kaçan, Millet’in Egemenliği’nden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm Düşmanını, 3 kuruş için tepenize oturtmaya değer miydi...” paylaşımında bulundu.

BURHAN KUZU: SORUŞTURMA BAŞLATILMALIDIR

AK Parti eski Milletvekili ve anayasa profesörü Burhan Kuzu ise Tezcan’ın sözlerine sert tepki gösterdi:

"Fatih Tezcan yine zırvalamış, tek derdi provokasyon. Atatürk’e ve Cumhuriyete karşı ağır sözler söylemeye devam ediyor. Bunları tasvip etmek mümkün değildir. Muhtemelen bir yerler adına bu tür deli saçması sözleri sarfetmiştir. Gerekli soruşturma başlatılmalıdır."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
ALP TÜRK 2 yıl önce
yok mu bu devletin şerefli savcıları?
ZİYA İNAL 2 yıl önce
BU ADAM TAM BİR MECZUP HER İŞİ PROVAKASYON , KIŞKIRTMA ÜZERİNE
Sürmene 2 yıl önce
Kadir mısırlıoğlu Atatürk düşmanı bir içkarışıklık oldu hemen kaçtı ülkeden nereye hooop fransa bunlar böyledir Atatürk din düşmanı olsa idi bi tane cami kalmazdı o arap kültürüne düşmandı aynı benim gibi çok şükür arap değilim işte onu haklı çıkartan en son örnek barış harakatında bize arapların nasıl oyun oynadığı he bu yazara bakın hangi ülkede vatandaşlığı var banka hesabına bakın bide kaç tane karısı var görürsünüz bunlar kemal pilavoğlu vardı Atatürk düşmanı onun torunları bakın o adamın kim olduğuna
okuyan61 2 yıl önce
"Suskunluğum asaletimdendir, Her lafa verilecek bir cevabım var.
Lakin bir lafa bakarım laf mı diye. Bir de adama bakarım adam mı diye?"
Mevlana, bu ünlü sözlerini suskunluğun asalet olduğunu ve her söze yanıt vermediğini ifade etmek için söylemiş..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@