banner572

Fatih sondaj gemisi Karadeniz'de ilk sondajına başladı

Bakan Dönmez, "Fatih, milletimizin duası ve desteğiyle Karadeniz'deki ilk sondajına Tuna-1 lokasyonunda başladı." dedi.

Gündem 20.07.2020, 11:48 20.07.2020, 11:51
Fatih sondaj gemisi Karadeniz'de ilk sondajına başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'deki ilk sondajına Tuna-1 lokasyonunda başladığını bildirdi.

Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Karadeniz'de yürütülen petrol ve gaz aramalarına ilişkin "Varsa mutlaka bulacağız." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin enerji bağımsızlığı için denizlerin her bir metrekaresinin karış karış aranacağını kaydeden Dönmez, "Fatih, milletimizin duası ve desteğiyle Karadeniz’deki ilk sondajına Tuna-1 lokasyonunda başladı." bilgisini paylaştı.

Fatih sondaj gemisi 29 Mayıs'ta İstanbul'dan Trabzon Limanı'na uğurlanmıştı. Geminin 103 metrelik kulelerinin köprülerden geçebilmesi için Haydarpaşa Limanı'nda demonte edilmiş ve kulelerin montajı Trabzon Limanı'nda yapılmıştı.


Yorumlar (3)
KOÇ 61 1 yıl önce
Trabzon halk kütüphanesin de tesadüfen çok eski bir kitap elime geçti kitap da Osmanlıca bir metin vardı ve karşı sayfasında da Türkçe açıklaması vardı özetle kitapta şu anlatılıyordu 1900'lerde Trabzon'daki kuzguncuk (ZAĞNOS) deresinde balıklar ölüyordu bu balıkların ölüm nedenini anlamak için zamanın yetkilileri dereden nümune alınıp tahlil için macaristana gönderdi 6 ay sonra gelen sonuçta balıkların petrolden öldüğü anlaşıldı bunun sonucunda yapılan araştırmada petrolun dere yatağından yüzeye çıktığı ve suya karıştığı içinde balıkların öldüğü anlaşıldı. Zonguldaklı uzun Mehmmet'de kömürü öyle bulmuştu bilgi olsun diye paylaştım Şampiyon olamadıK belki zengin oluruz. İlgilenenlerin dikkatine
Yılmaz 1 yıl önce
Fatih Batı Karadenizin ortasında Zonguldak açıklarında, Tuna lokasyonu da nedir?
Sülryman 1 yıl önce
Şov her ülkeye lazım olan birşeydir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@