banner556

>

Facebook'tan aşıyla ilgili yanlış yönlendiren mesajları silecek

Sosyal paylaşım platformu Facebook, Covid-19 aşılarıyla ilgili yanlış bilgi içeren paylaşımları kaldıracağını duyurdu.

Gündem 04.12.2020, 09:10 04.12.2020, 09:27
Facebook'tan aşıyla ilgili yanlış yönlendiren mesajları silecek

Facebook ve Instagram sosyal paylaşım sitelerinde ‘halk sağlığı uzmanları tarafından çürütülmüş iddiaları içeren paylaşımlara’ yer verilmeyeceği belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Covid-19 aşılarının mikroçip veya resmi aşı içeriği listesinde yer almayan herhangi bir şey içerdiğine dair yanlış iddiaları kaldıracağız. Bu, aşıların güvenliği, etkinliği veya yan etkileri hakkında yanlış iddiaları da içeriyor.”

Facebook’un, ABD’de Covid-19 salgının başladığı mart ayından ekime kadar geçen süre içinde salgın hakkında yanlış bilgi içeren 12 milyon civarında paylaşımı kaldırdığı bilgisi paylaşılan açıklamada, virüs hakkındaki yanlış bilgilendirmeleri çürüten yazıların da teşvik edildiği kaydedildi.

Yorumlar (3)
Taka Reis 2 ay önce
Size Tavsiye ediyorum sakın olmayın daha denenmemiş hayvanlara bile Yapılmadı insanın Bağışıklik sistemini yok ediyor Tavsiyem Araştırın ilaç sektörü Milyar € Kazanacak insanlar azalacak
Remzi_1461 2 ay önce
Halit,sen hiç durma koşarak aşıyı git vurul!Biraz araştır oku,Bil Gates denen adam kimdir?Aşıların ortağımıdır?Bunları araştır ondan sonra koronavirüs aşı severliğine devam et yine?
halit 2 ay önce
Bir şeyi de bilip yazın. Hayvan deneyleri bitti "Faz 3" deneleri yapıldı sonuçları açıklanmadı. 1 Haftaya kadar açıklanacak. Sonuçlar açıklandıktan sonra aşılama yapılacak. Milleti yanlış yönlendirmeyin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@