Erdoğan Trump'la görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü. Trump görüşmeyle ilgili olarak "Uzun bir konuşma yaptık" dedi.

Erdoğan Trump'la görüştü

Advertisement Advertisement

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın şahsında tüm ABD halkının yeni yılını tebrik etti.

Görüşmede, ikili meselelerin yanı sıra Suriye'de yaşanan son gelişmeler de değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de terörle mücadele bağlamında ABD yönetimi tarafından atılan adımlardan duydukları memnuniyeti ifade ederek, bu karar çerçevesinde Türkiye'nin NATO müttefiki ABD'ye her türlü desteği vermeye hazır olduğunu vurguladı.

İki lider, Suriye'deki çekilme ve geçiş sürecinin suistimaline neden olabilecek bir otorite boşluğu meydana gelmemesi için iki ülkenin askeri, diplomatik ve diğer yetkilileri arasında eşgüdümün sağlanması hususunda mutabık kaldı.

Görüşmede, iki ülke arasında henüz arzulanan düzeyde olmayan ticaret hacminin artırılması gerektiği konusunda da görüş birliğine varıldı.

"ÇEKİLMEYİ VE DEAŞ'I GÖRÜŞTÜK"

Trump sosyal medya hesabından yayınladığı tweette Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesini şöyle özetledi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la uzun ve verimli bir görüşme gerçekleştirdim. DEAŞ'ı, Suriye'deki varlığımızı ve ABD askerlerinin bölgeden yavaş ve yüksek koordineli bir şekilde çekilmesini görüştük. 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 21:25

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aristo
Aristo - 4 ay Önce

Ben yine anlamadım hani bu dış ğüçlerin başında bu abd ğeliyordu ekonomimizi yıkmaya ilerlememizi enğellemeye ve hatta terör örğütlerine silah mühimmat lojistik para yardımı yapıyordu falan filan ne oldu bu ne Samimiyet her şey yalanmıydı ha ğözlerim yaşarıyor Ertuğrul dizisi saat kaçta ver mehter çoşalım aipon telefonları kıralım face atalım haştekleyelim ver çoşkuyu

Aristo
Aristo - 4 ay Önce

Sayın içişleri. Ajanı bu abd için teröristlere her türlü desteği veriyor demişti eeee bu ne yani ağam bizle eğleniyormu ne ellam dost kim düşman kim saat kaç ğeçmi kaldık erkenmi yattık it izi at izi valla kafam karıştı bu yalanlar tiyatrosundan

banner426

banner204