7m


7m

hyundai

Erdoğan, Mehmetçik'in yeni yılını Soylu'nun telefonundan kutladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari'de bir karakolda askerleri ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefonda görüşerek Mehmetçik'in yeni yılını kutladı. Erdoğan, "Libya'da yeni bir adım atıyoruz" dedi.

Gündem 01.01.2020, 09:20
Erdoğan, Mehmetçik'in yeni yılını Soylu'nun telefonundan kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'deki Geçitli Jandarma Karakol Komutanlığı'nda görev yapan askerlere telefonda hitap ederek, "Libya'da, Doğu Akdeniz'de yeni bir adım atıyoruz" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, Hakkari Valisi İdris Akbıyık, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk ve beraberindeki heyetle Geçitli Jandarma Karakol Komutanlığı'na geldi.

BAKAN SOYLU, ERDOĞAN'I ARADI
Bakan Soylu, askerleri ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştü ve komutanlığın faaliyetleri hakkında kendisine bilgi verdi.

ERDOĞAN'DAN MEHMETÇİK'E 2020 MESAJI
Bakan Soylu'nun telefonundan askerlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2019 yılını artık geride bıraktık. Şimdi 2020'ye giriyoruz. Gerek askerimiz gerek polisimiz kahramanca karada, denizde ve havada mücadele ettiler. Barış Pınarı Harekatı'nda malum tüm oradaki teröristlere dar ettiler. Şimdi çok daha farklı bir adımla Libya'da, Doğu Akdeniz'de yeni bir adım atıyoruz. Doğu Akdeniz'de atılan bu adımla da inşallah Akdeniz'de tarihte nasıl ki Barbaros Hayrettinlerin yazdığı destanlar vardı, inşallah şimdi de yine Mehmedimiz oralarda bu destanları yazmaya devam edecek" şeklinde konuştu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@