Emniyet'ten koronavirüs açıklaması!

Emniyet Genel Müdürlüğü, sahte koronavirüs paylaşımı yapan hesaplara ilişkin çalışma başlattı.

Gündem 07.03.2020, 12:19
Emniyet'ten koronavirüs açıklaması!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), resmi sitesinden koronavirüs (COVID-19) ile ilgili açıklama yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün açıklaması şöyle:

"Bazı sosyal medya platformlarında “Korona Virüsü (COVID-19) ile ilgili olarak ülkemizde de salgının görüldüğü ile ilgili” yapılan paylaşımlara ilişkin olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur;

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız sosyal medya üzerinde milli ve manevi değerlere saldırı ile sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak yapılan hakaret ve saldırılar ile korku ve panik oluşturarak kamu düzenini bozan paylaşım yapan hesapları tespit etmek amacıyla 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütmektedir.

Bu doğrultuda yapılan incelemeler sonucunda, son günlerde dünyada birçok kişinin ölümüne sebep olan Korona Virüsü(COVID-19) ile ilgili olarak ülkemizde de salgının görüldüğüne dair gerçek dışı görüntü ve ses dosyalarını sahte hesaplar üzerinden yayarak kamuoyunu endişeye düşüren korku ve paniğe sevk eden paylaşımlar tespit edilmiştir. Bu şekilde halkı korkutma amaçlı paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli çalışmalar başlatılmış olup en kısa süre içerisinde adli mercilere sevki sağlanacaktır.

Türk Polis Teşkilatı olarak ülkemizin huzur ve güvenliği için suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz."

Yorumlar (3)
ibraam 11 ay önce
bir bilmecem var çocuklar...Devlet korona yok diyor vatandaş inanmıyor, devlet 33 şehit diyor vatandaş inanmıyor. devlet enflasyon 12 diyor vatandaş inanmıyor, devlet kriz yok diyor vatandaş inanmıyor, acaba neden bilim bakalım çocular.
ibraa 11 ay önce
bir bilmecem var çocuklar...Devlet korona yok diyor vatandaş inanmıyor, devlet 33 şehit diyor vatandaş inanmıyor. devlet enflasyon 12 diyor vatandaş inanmıyor, devlet kriz yok diyor vatandaş inanmıyor, acaba neden bilim bakalım çocuklar.
Vatandaş 11 ay önce
Ülkemizde virüs yok ise ne ala. İnşAllah da olmaz ama varsa da saklaniyorsa bunun adına ne denir düşünmek lazım. Vatandaşın kafası berrak olmalı doğru bilgiye en kısa ve güvenli bir şekilde ulaşabilmeli şüphe duymamalı fikrimce

Gelişmelerden Haberdar Olun

@