banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Emeklilik bekleyen Bağ-Kurlular'a müjde

Prim borcundan dolayı emekli olamayan Bağ-Kurlular'a müjde

Gündem 14.02.2018, 09:37
Emeklilik bekleyen Bağ-Kurlular'a müjde

Bağ-Kur prim borcu olup emekli olamayanlar için kredi verilerek emekli olması sağlanacak.Çalışma Bakanlığı bugün itibarıyla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Ziraat Bankası arasında borcu olan Bağ-Kur'luların emekliliğine imkan sağlayacak kredi işbirliğine başladığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre borcu nedeniyle emeklilik hakkı kazanamayan Bağ-Kurlular Ziraat Bankası'ndan kredi kullanmak suretiyle borçlarını ödeyerek emekli olabileceklerdir.

Protokole göre sigortalılar, bankadan yüzde 1.28 faiz oranı ile 48 ay vade ile kredi kullanabilecek. Kredi kullanarak sigorta prim borcunu ödeyen sigortalılara emekli aylıkları bağlanacak. Sigortalıların kredi ödemeleri bağlanan emekli aylığından Ziraat Bankası tarafından taksitler halinde tahsil edilecek.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Mehmet 3 yıl önce
Ayda o kdr para bagkura veriyoruz yazık günah. Devlet her kesimi düşünüyor ama esnafa kimse bakmıyor yazıklar olsun ya genç yaşta esnaf oldum Bağkur ödeye ödeye bı hal oldum. Çalışırken yıpranan biz milletin ağzını çeken biz küfür yiyen laf yiyen biz ama en fazla ödemeyi yapan yine biz. Küçük esnaf büyük esnaf dediler adam 10 kazanıyor 600 Bağkur ödüyor biz 5 kazanıyoruz yine 600 Bağkur ödüyoruz. Bağkur yedi bitirdi bizi duy sesimizi Süleyman soylu iç işlerisin memleketinde ki iç işlerine bı bak gel dolan hal hatır sor meydana değil mahallelere gir.
süper...! 3 yıl önce
borcuna sadık olanlarla olmayanlar aynı hakka sahip olacak. gerçekten süper bir şey. bu durumda suç işleyende işlemeyen de bir...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@