Ekrem İmamoğlu'ndan açıklamalar - Yeniden seçim yorumu

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu'ndan açıklamalar - Yeniden seçim yorumu

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimlerinin tekrarlanması yönündeki ifadeler hakkında, "O zaman iki ayda bir seçim yapalım. 5 yılda 7 seçim yapıldı. İnsanlar partizanlaştı. Bıraksınlar da bu çocukları eğitelim, insanları tutunduralım. Yazık, günah" ifadelerini kullandı.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'a hizmet konusunda acele etmekteyiz. Bir an önce tespitlerimizi yapalım, felsefimizi tüm halkımıza aktaralım, gençlerimiz, kadınlarımız için acelemiz var" diye konuştu. 

Ekrem İmamoğlu yerel seçim sonuçlarına ilişkin konuştu. İmamoğlu şunları söyledi:

"Bu gecikmenin her anı vatandaşların da hizmet kalitesini ertelediği gibi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni de zarara uğratmaktadır. İstanbul'a hizmet konusunda acele etmekteyiz. Bir an önce tespitlerimizi yapalım, felsefimizi tüm halkımıza aktaralım, gençlerimiz, kadınlarımız için acelemiz var.

80 il başkanımızın huzurunda söylüyorum partizanlık sona ermiştir. Şehre hizmet, topluma hizmet kapsamında bir dönem başlayacaktır. Bizim en değerli sürece katkı sunacak anlayışın 16 milyon İstanbul ittifakının benim belediyem şehrim diyebileceğim bir dönemi başlatacağız. İstanbul'un bu sürecinde bizi yalnız bırakmayan il başkanlarımızla sizinle buluşmuş bulunmaktayım, surece katkı bulunmak için geldiler. Çok zaman geçmeden ülkemiz ve şehrimiz adına sonucu hızla elde edeceğimiz sürece gireceğimize inanıyorum.

"KARARLARI TAKİP EDİYORUZ"

YSK'nın sürecini bütün arkadaşlarımızla takip ediyoruz. Aldıkları kararları takip ediyoruz. Arkadaşlarımız, MHK üyelerimiz, tüm çalışma arkadaşlarımız süreci takip ediyorlar. Beklentimiz, bir an önce sürecin sonuçlanması. Bu sürecin teminatı YSK'dır. Günün sonunda YSK'nın en doğru kararı vereceğini umuyoruz. Ama sürecin uzaması bizi, vatandaşlarımızı üzüyor. Sürecin netlik kazanması, toparlanması adına sağlıklı adımların atılması gerekiyor. Başka arayışlara girenleri görüyoruz. Anlamlı olmadığını, sadece demokrasinin gereği olan bu seçimlerde nasıl kazanarak geliyorsanız, kaybederek gitmeniz gerektiğini de anlamanız gerekiyor.

Sayma çeşitleri değişiyor. Ne olursa olsun, bu süreç bitsin artık, bu şehir yoruldu. Şehir acil bir yönetime ihtiyaç duyduğu günlerdeyiz, halen yoksulluğun, işsizliğin en derinden hissedildiğini biliyoruz. Özellikle büyük kentlerde ekonominin insanları mağdur ettiğini biliyor, bir an önce yönetime gelip katkıda bulunmak, yaşanan sorunları çözmek istiyoruz. Bu şehrin çocuklarını eşitlemek, hangi görüşte, etnik kökenine ya da yaşamına sahip olursa olsun eşit çocuklar olması için çalışmalara başlamak istiyoruz. Hayata tutunamamış, 350 bin 18-25 yaş arasında işsiz genç var. Hala enflasyonun can yaktığı İstanbul'da işsizliğe nasıl çözüm bulunur çalışmalıyız.

"İHBARLAR ALIYORUZ"

Hala enflasyonun can yaktığı İstanbul'da işsizliğe nasıl çözüm bulunur çalışmalıyız. Her 4 gencin 1 tanesi işsiz. Haneleri yakan, hanımların ocağında pişmeyen yemeği, bu şehrin yoksullarına ne yapabiliriz biz bunun için acele ediyoruz. Görevi devretmek üzere olan bu yönetimle ilgili ihbarlar alıyoruz. Bir an önce bu durumların son bulmasını istiyoruz. Bazı siyasilerin almış olduğu kararlarla İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni zarara uğrattıkları yönünde duyumlar alıyoruz. Bir an önce birimlerimizi gezelim, yeni yönetim anlayışı ve felsefesini hemşehrilerimize anlatalım istiyoruz.

O zaman iki ayda bir seçim yapalım. 5 yılda 7 seçim yapıldı. İnsanlar partizanlaştı. Bıraksınlar da bu çocukları eğitelim, insanları tutunduralım. Yazık, günah. Bazı sözleri kulağım duymuyor, duymak da istemiyorum. Bugün konuşulması gereken seçimi kaybedenin kazananın elini sıkması ve tebrik etmesidir. 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 15:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
ZEKERİYA.
ZEKERİYA. - 11 ay Önce

YENİLEN AKEPE YENİLGİYİ BİR TÜRLÜ HAZMEDEMİYOR,,YENİLEN PEHLİVAN HANİ GÜREŞE DOYMAZDI SİZDE DOYMADINIZ GALİBA.

hakan
hakan @ZEKERİYA. - 11 ay Önce

demek yolsuzluklar 1-2 haftada örtbas edilecek gibi değil... bir kaç ay lazım ki hırsızlıkların üstü örtülsün. dert bence bu başka bişey değil...

Gümüşhane 29
Gümüşhane 29 - 11 ay Önce

Değerli Ekrem İmamoğlu seninleyiz,Allah utandırmasın

No  name
No name @Gümüşhane 29 - 11 ay Önce

Ben bu ekrem imamogluna hic gücenmiyorum insallah yanilirim siz AKP caldi diyorsunuz calan insan bu kadar isleri nasil yapsin calanlar belli her 6ayda IMF gidiyordu üc kisindan oy alamadi feto Eyt birde ataislerden oda imamoglunun kazanmasina yetti

Hakkı
Hakkı - 11 ay Önce

Trabzonlu, Trabzonsporlu, düzgün ve dürüst bir insan olan İmamoğlu'nu seçimi kazanması ennn çok Trabzon halkını üzdü. Bu nasıl iş anlamadım

osman hasan
osman hasan - 11 ay Önce

yeniden seçim olsa en az %60 alıp yenilgiyi hazmedemeyenleri sandığa gömmezsen bişey bilmiyorum...

Hakan Güven
Hakan Güven - 11 ay Önce

Sn. Bahçeli Hangi sifat ile utanmadan konuşuyorsunuz ? Halk uyandi artik birbirinizi aratmazsiniz

Türker
Türker - 11 ay Önce

Demokrasi tarihinin en büyük hırsızlık ve yolsuzluğu

zeki
zeki - 11 ay Önce

yeter akp düş milletin yakasından

suat
suat - 11 ay Önce

yeniden secim olsa kim gider .
bundan sonra hic bir secime gitmem .
akp secim yapmasin , her 5 yilda bir kabine degisikligi yapsin . omur boyu harem


SIRADAKİ HABER

banner513