vardallar

Dolandırıcılığın böylesi görülmedi!

"Bizden ev alan cennetlikten evliyadır; biz otuz iki yıldır bu işi yapıyoruz..." Ev sahibi olmak istediler; bu vaatlere aldandılar. Kandırıldıklarını anladıklarında hem paraları gitti; hem du umutları...Mollaoğlu Toplu Konutlarının sahibi Mustafa Mallı 20

Gündem 29.11.2011, 18:38
Dolandırıcılığın böylesi görülmedi!

"Bizden ev alan cennetlikten evliyadır; biz otuz iki yıldır bu işi yapıyoruz..." Ev sahibi olmak istediler; bu vaatlere aldandılar. Kandırıldıklarını anladıklarında hem paraları gitti; hem du umutları...

Mollaoğlu Toplu Konutlarının sahibi Mustafa Mallı 2008 yılında Kocaeli'nin Gebze ilçesinde konut projesi başlattı. İddiaya göre Mallı, proje için gelenlerin dini duygularını istismar etti. Peygarber soyundan geldiğini söyledi, güven verdi.

"Hacca gitmiş gibi olursunuz' dediler." Ev sahibi olmak isteyenler bu vaatlere kandı. Ellerinde avuçlarında ne varsa verdiler.

Ancak Mustafa Mallı, 1049 aileyi konut sahibi yapma vaadiyle üye kaydedip paralarla kayıplara karıştı. Bir daha haber alınamadı.

Kandırıldıklarını anlayan vatandaşlar suç duyurusunda bulundu. Uzun zamandır aranan Mustafa Mallı Gebze'de yakalandı. Haber alanlar adliyeye koştu. Mağdurların protestosu altında mahkeye çıkarılan Mustafa Mallı tutuklandı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@