Doğu Karadeniz'e sağanak ve fırtına uyarısı

Doğu Karadeniz Bölgesinde fırtına ve yağış bekleniyor.

Gündem 29.05.2020, 09:51 29.05.2020, 09:58
Doğu Karadeniz'e sağanak ve fırtına uyarısı

Doğu Karadeniz Bölgesinde gök gürültülü sağanak yağış ve fırtına bekleniliyor.

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, bölge genelinde hava parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgar genellikle güneyli yönlerden, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (50-80 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Uyarılar
Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgâr ve fırtına bekleniyor. Rüzgarın, bugün sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli (40-60km/sa) ve hamleli olarak fırtına (60-80 km/sa ) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorumlar (1)
Ali Papa 8 ay önce
Meteroloji genel Müdürlüğü ,5 günlük hava tahminini sağlıklı olarak yapabiliyor.Yani 5 gün önceden bugün yurdun büyük bölümünde sagnak yağış olacağı kuvvetle muhtemeldl.stadyumlar,okul bahceleri ,büyük cami bahçeleri bugün için cuma namazına hazirlandi.Sagnak yağış altında cuma namazı kılınması mümkün olacak mı? Mevsimsel grip tehlikesi, soğuk ve yağışlı ortamda toplanacak kalabalıklar için tehlikeli olmayacakmi?Herhalde Diyanetin başı bu konuda tedbir almıştır.Cumanin kılınacağı yerlerde alınan tedbirleri acikladilarmi?Duyamamis olabilirim.Duyan varsa yazabilir mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@