banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Diyanetten Adnan Oktar'a tepki: İnşallah maşallah deyip dansöz oynatıyorlar!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sahibi olduğu A9 kanalındaki programında Kedicik ismini verdiği kadın müritlerine dans ettiren ve dini program yaptığını söyleyen Adnan Oktar'ın akli dengesinin bozuk olduğunu söyledi.

Gündem 31.01.2018, 17:15 31.01.2018, 17:31
Diyanetten Adnan Oktar'a tepki: İnşallah maşallah deyip dansöz oynatıyorlar!
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gazete, televizyon ve ajansların Ankara temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelerek, kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Pek çok konuda açıklama yapan Prof. Dr. Ali Erbaş, kamuoyunun yıllardır tartıştığı Adnan Oktar'ın geçmişte Yahudilik için çalıştığını, şimdiyse Kedicik ismini verdiği müritlerini dansöz gibi oynatarak dini kullandığını aktardı. 

Oktar'ın sahibi olduğu A9 kanalının kapatma yetkisinin kendilerinde olmadığını aktaran Erbaş, "yetki kimseyse onun kapatması lazım" dedi. 


"KURAN-I KERİM'İ KOYUP İNŞALLAH MAŞALLAH DEYİP DANSÖZ OYNATIYORLAR"

Erbaş, FETÖ’nün dışında kendisine cemaat, hoca diyen grupların olduğu kaydederek, “İnşallah maşallahı çok kullanıp bir yandan önüne Kur’an-ı Kerim’i koyup, bir yandan da önünde dansöz oynatanlar var. Kur’an-ı Kerim’i önüne alıp dansöz oynatanlara karşı ne yapacaksınız?” sorusu üzerine Erbaş, “Bizim de gördüğümüz zaman tüylerimizi diken diken eden, zaten bakmakta doğru değil öyle bir kanala. Bu kişi vaktiyle Yahudilik, Masonluk kitabını hazırlayan bir grubun başındaydı o kişi. Şimdi kendisi Mason olduğunu söylüyor. Tamamen akli dengesi herhalde bozulmuş. O konuda ceza aldı. Yahudilere ve Masonlara hakaretten ceza aldı. Şimdi öyle. Cezaevinde yatış sebeplerinden birisi de Atatürk’e hakarettir. 90’lı ya da 80’li yıllarda ben çok iyi biliyorum Atatürk’e hakaretten cezaevinde kaldı ama şimdi en büyük Atatürkçü olarak kendisini söylüyor. Dengesi bozulmuş bir insan. Biz bunun doğru olmadığını söylüyoruz. Ama o televizyonu kapatma yetkisi Diyanet İşleri Başkanlığında değil ki, yetki kimdeyse onun kapatması lazım. İnşallahlar, maşallahlar havada uçuşuyor, dini bir takım referanslar ve orada dansöz oynatıyorsun böyle bir şey olabilir mi?” değerlendirmesinde bulundu.

 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (70)
Rabia 3 yıl önce
A9TV'de Rtük kurallarına aykırı hiç bir durum yok. Türkiye özgür bir ülke. İsteyen dans eder, müzik dinler, dekolte giyinir. İslam dininde bu güzel nimetler helal. Diyanet ne yapmaya çalışıyor? Modern insanların bu ülkede yaşama konuşma özgürlüğünü kimse kısıtlayamaz!
Reis 3 yıl önce
Sende kedicikmisin yoksa gel seni biz kuzucuk yapalim
mert yiğit 3 yıl önce
Diyanet işleri başkanı öncelikle devletin işlettiği genel evler ve kumar olan piyango ve iddia şirketlerini eleştirsin. Buradan elde edilen gelirlerle maaşı ödenmekte. Geçmişinde hiç bir suç işlememiş, adli sicil kaydı temiz müslümanlarla uğraşmasın.
Mubin 3 yıl önce
Ve bu eleştiriyi baba kızından şehvet duyabilir, 9 yaşındaki kız evlenebilir diyen diyanet yapıyor. Adnan Oktar candır
Remzi-1461 3 yıl önce
Diyanet günaydın!Bu manzara yaklaşık 5 yıldan beri devam ediyor.
Berna Kaya 3 yıl önce
Adnan Oktar 40 yıldır Kuran tebliği yapan sevgi dolu samimi bir insan. Eglence müzik sanat bunlara islam uygun guzellikler ve nimetlerdir. Eglenceyi muzigi öne sürüp bu sekilde çirkin ithamlarınız dogru degil, baktığımız zaman her kanalda eglenen dans eden dekolteli bayanlar var bu onların dinsiz oldugu anlamına mi geliyor. Demoktarik bir ülkedeysek herkes dinini özgürce yasayabilir. Bu tür sınıflandırmalar doğru olmaz. Ayrica Adnan Oktar hoca degil ve bunu her seferinde bildiriyor. Plajlarda tatil bölgelerinde ege bölgesinde insanların çoğu dekolteli açık ve kültürlü insanlar, bu sekilde insanlari ayırıp dinini duzgun yaşamadığını öne süremezsiniz. Adnan Oktar mason oldugunu canlı yayında kendisi bildirdi zaten bunuda haber olarak gundeme getirmeniz yersiz onun dışında Turkiyede 70 bin mason uye var bunların herbiri dinsiz mi yani? Adnan Oktar Mason olduktan sonra mason lolocalarında Kur-anı Kerim yer almaya basladi. Faydalı insanlarla uğraşmayı bırakıp ulkenin sorunlarıyla ilgilenseniz daha doğru olur. Ulkemizde her ilde genel evler var, Fuhus ceteleri var, Alkol uretimi en yuksek olan ulkeyiz, lisede 10 öğrenciden 7 si alkol tuketiyor, 5 öğrenciden 4'ü sigara tüketiyor, Allah'in kesin haram olarak bildirdigi homoseksüellik almış basını gidiyor. Bunlara neden sesiniz çıkmıyor da faydali insanları hedef alıyorsunuz?
Birisi 3 yıl önce
Adnan Oktar'ın sicil kaydı tertemiz hiçbir konuda aldığı hiçbir ceza yok yalan söylüyorsun diyanet işleri başkanı . Sen yalancısın . Adnan oktar şimdi yayınında yalan söyledin için sana Allah belanı versin diyor
murat 3 yıl önce
Bir diyanet işleri başkanı "İnşAllahlar, maşAllahlar havada uçuşuyor" diye cümle kurar mı? Adnan beyin İslama yaptığı hizmetler ortada.Ali Erbaş önce kendisinin Fetöyle bağlantılı olup olmadığı konusunu aydınlatsın.
Hüseyin 3 yıl önce
Türkiye laik ve modern bir ulkedir. Yuzlerce kanalda dans ve müzik var, Adnan Oktar'ın dans etmesi neden bazı insanları rahatsız ediyor? Diyanet işleri başkanı Ali Erbaş geçmişin Feto'cüler ile iç içe. Ali Erbaş'ı konusturan Feto'cüler mı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@