Diyanet'ten dizilere eleştiri!

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, “Müslüman Türk toplumunda gözükmeyen çarpık ilişkilerin” en çok izlenen kanallarda izletilmesi sonucunda ahlaktan uzaklaşıldığı görüşünü dile getirdi.

Diyanet'ten dizilere eleştiri!

Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında, Erzincan İl Müftülüğü tarafından Müftülük Kültür Merkezi'nde "Peygamberimiz ve Aile" konulu konferans düzenlendi.

İşliyen, burada yaptığı konuşmada, son yıllarda boşanmaların arttığına dikkati çekerek, aile kurumunun önemine vurgu yaptı.

"Öyle bir zor dönemdeyiz ki; artık elinde merhamet kırıntısı kalmamış birtakım şahısların eşini bıçaklarken cep telefonu ile kameraya alıp bunu sosyal medyada yayınlamayı marifet bilindiği bir dönemdeyiz" ifadesini kullanan İşleyen, şöyle devam etti:

Aile kavgalarının sokaklara kadar taşındığı, her sokağın başında cinnet getirip çocuklarını katleden, eşini katleden bir kadın yada koca daha sonra intihar ediyor. Müslüman Türk toplumunda neredeyse binde bir bile gözükmeyen çarpık ilişkilerin en çok izlenen kanallarda, en çok izlenen saatlerde dizi yapılıp millete izlettirilmesi neticesinde, alabildiğine değerlerinden, maneviyatından ve Hazreti Peygamber'in ahlakından uzaklaşmaya başlayan bir aile yapısı oluştu. Boşanma oranları zaman zaman evlilik oranlarıyla baş başa gidiyor. En küçük tartışmada, erkeğin şiddete başvurduğu şu dönemde, bütün projektörlerimizi elimizde kalan son kalemiz olan ailenin üzerine yönlendirmemiz gerekir.
Şiddet haberlerinin, bu kadar yoğun bir şekilde televizyon ekranlarında ve basın bültenlerinde yer almasının bir tesadüf olmadığına dikkati çeken İşliyen, "Bu tür aileyi tahrip eden dizilerin ya da evlilik programlarının ya da kayıp arama gibi programların rastgele olmadığını; uygulayanlar farkında olsun ya da olmasın, bir plan dahilinde Müslüman Türk toplumunun ailesini çökertmek üzere olduğunu düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

"Birbirimize değer verdiğimizi gösterelim"

Öte yandan İşliyen, evlenecek kişilerin, dini ve ahlaki temel sorular ile toplumsal değerlere sahip olup olmadığının soruşturulması gerektiğini de söyledi.

Ailenin hassas bir kurum olduğunu belirten İşleyen, sözlerini şöyle tamamladı:

Her birimizin şefkati ve merhameti esas alarak aile kurumunu devam ettirmeye çaba göstermesi gerekiyor. Aynı çatı altında birbirimize yabancı hale geldik. Efendimizin hayatını anlatan çok güzel kitaplar var. Çocuklarınızla bir araya gelin, sohbet havasında o kitabı okuyun. Birbirinize hediyeler verin. Birbirimize zaman ayıralım, değer verelim. Birbirimize güzel sözler sarf edelim. Birbirimize değer verdiğimizi gösterelim ki dünyada evlerimiz cennete namzet hale gelsin.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali KAYA
Ali KAYA - 5 ay Önce

Kendinizi aklamaya çalışmayın. Bazı tarikat yurtlarındaki rezaletleri düzeltin.

61@61
61@61 @Ali KAYA - 5 ay Önce

Kendinizi aklamanın en kolay yolu onların yaptığı pislik dizilerin pisliğini aklamaz

Nizamettin
Nizamettin - 5 ay Önce

Pardon hangi toplumda görülmeyen?

analist_61
analist_61 - 5 ay Önce

başkasının hakkını gasp etmek, hırsızlık, dolandırıcılık, tarikatlardaki çocuk istismarları... bunlara dair bir çift sözünüz olsun. bütçenin anasını ağlatmışsınız. çıkmış tv de dizi izliyorlar sonra da içleri geçiyor. açmazsın kanalı sorun biter

yomralı
yomralı - 5 ay Önce

çocuklara tecavüz ve çalmak hakkında ne düşünüyorsun acaba sn.ihanet işleri başkanı

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL @yomralı - 5 ay Önce

Ula hemşerum Durananın hangi köyündensun sağa helal olsun!

Deli
Deli @yomralı - 5 ay Önce

Ahlaki sorunlarının çözüm yeri kurumlar değil ,Ailedir. hele Okullar ve Eğitim kurumları hiç değildir..!

bordo mavi
bordo mavi - 5 ay Önce

burda bunu diyeceksiniz ama faiz haram kul hakkı haram demiceksin oh ohh ne guzel yaa

Ali Bal
Ali Bal - 5 ay Önce

Diyanet önce kendi işine bakacak..Ulu önder M.Kemal Atatürk'ün kurduğu diyanetin başındaki zat önce ölüm gününde fatiha okutsun..Yobazlığı bıraksın..

komikdi, cem yılmaza rakip olur
komikdi, cem yılmaza rakip olur - 5 ay Önce

müslüman toplumlarda görülmeyen puhahahhahahha çarpık ilişkiler puahhahahhahah.

Nedim
Nedim - 5 ay Önce

Armutoğlu işine bak


SIRADAKİ HABER