7m

uzungöl yayla otel

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, o imam hakkında konuştu "Gereği neyse yapılacak"

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Konya'da katledilen Ekrem Karakaya'nın ardından Konya-Selçuklu Kayalar Camii imamı Ahmet Gür'ün sağlık çalışanlarını hedef gösteren sözleriyle ilgili sessizliğini bozdu.

Gündem 13.07.2022, 08:36
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, o imam hakkında konuştu "Gereği neyse yapılacak"

Konya'da Kardiyoloji Doktoru Ekrem Karakaya, bir hasta yakını tarafından geçtiğimz hafta katledildi. Konya-Selçuklu Kayalar Camii imamı Ahmet Gür ise minberde, protesto eylemine katılan doktorları eleştirmişti. Olayları hac ibadeti sırasında öğrenen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sessizliğini bozdu.

"GEREĞİ NEYSE YAPILACAKTIR"
Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e konuşan Ali Erbaş, imam Ahmet Gür'ün sözleriyle ilgili "Konya'daki olay bizi çok üzdü. Cuma günü minberden oldukça üzücü ve minbere yakışmayan bir konuşma yapan imam ile ilgili aynı gün soruşturma başlattık. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki gereği neyse yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

AHMET GÜR NE DEMİŞTİ?
Doktorların 2 günlük iş bırakma eylemine tepki gösteren imam Ahmet Gür, Cuma hutbesinde sağlık çalışanlarına şiddeti meşrulaştırmaya çalışarak şu ifadelere yer vermişti: "Doktor öldürüldü deyip de bunu devletin aleyhine, milletin aleyhine ya. Dün hastanelerin hiçbirisi görev yapmadı. Günlük iğne yaptıracak adam var, günlük serum alacak adam var, tedavi olacak adam var. Yani bu ne getirir? Daha fazla doktorların öldürülmesini getirir, tahriktir. Geçen hafta anlatmadım mı kadın cinayetlerini. Televizyonda göstere göstere kadın cinayetlerini çoğalttık. Sen vardın hastaneden boş döndün. İğne yapılacak, oğlun ölecek elinde. Doktor da dedi, git bugün grevdeyiz. Öldürmez misin sen? Dövmez misin? Sövmez misin? Buna fırsat vermeyelim ya. Herkes akıllı olsun kardeşim."

BAKAN KOCA "BİZ DEVREYE GİRERİZ" DEMİŞTİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sağlık çalışanlarını hedef gösteren imam için "Soruşturmanın açığa alınarak sürdürülmesinden yanayım. Savcılığa Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunma konusunu gidişata göre değerlendireceğim. Yani gereğinin yapıldığı konusunda şüphe duyarsak biz devreye gireriz" demişti.


Yorumlar (7)
yorumcu 4 hafta önce
doktora uzanan eller kırılsın fakat imam haklı.
Mantıksız 4 hafta önce
İşte Yobazlığın bir elçisi daha. Yorumcu sana diyorum. Beni şaşırtan, Yobazlar sadece Ülkenin belirli yerlerinde olurdu meğer her yere yayılmışlar !! A. Erbaş gereğini yapacakmış ! Ne yapılacak, Senin yardımcı Sekreterin olarak göreve başlar artık !!
Kamil 4 hafta önce
haklimiiiiiiiii utanmaz adam
Hasan 4 hafta önce
Artık geri dönüşü yok. Doktorlar devletten ayrılıyor. Türk doktorlara avrupada talip çok. Halk özelin kucağına atılıyor. Boğaz ağrın varsa problem yok, devlette haleederler ama ciddi bir hastalık varsa 100bin lirayı cebine koy ve özele git, yoksa ölürsün
Besikdüzü 4 hafta önce
sen önce kendin icin birsey yap,onlar seni örnek alan adamlar,bir gün elinizde balta,birgün kilic,birgün bicak eee sonra balik bastan kokar.
CAPT,M,D, 4 hafta önce
SÖYLEYENİ BOŞVER SÖYLETENE BAK,
Hasan Usta 4 hafta önce
HALİMİZ ORTADA KİME SUÇ BULACAKSIN SUÇ HEPİMİZİN BU ŞEKİLDE OLMAYI BİZ İSTEDİK KİMSEYE KIZMAMAK LAZIM ALLAH CC UYANMAYI NASİP ETSİN ALLAH CC BU SAMAN ALTINDAN SU YÜRÜTENLERİ İSLAH EYLESİN OLMUYORSA KAHRU PERİŞAN EYLESİN

Gelişmelerden Haberdar Olun

@