Devlet Bahçeli'den Beşiktaş taraftarına tepki: Siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur

Beşiktaş ile Başakşehir arasında oynanan karşılaşmada Ekrem İmamoğlu lehine yapılan tezahüratlar Devlet Bahçeli'yi kızdırdı.

Gündem 14.04.2019, 14:06 14.04.2019, 14:28

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beşiktaş-Medipol  Başakşehir maçında bazı taraftarların "mazbatayı ver" sloganına ilişkin,  "Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa  dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Çok yanlıştır. Bundan belediye başkanı  olmaz." dedi.

Bahçeli, partisinin Kızılcahamam'da düzenlenen Merkez Yönetim Kurulu,  Merkez Disiplin Kurulu ve TBMM Grubu ortak toplantısı kapanış oturumuna katıldı.  Basına kapalı gerçekleştirilen oturumun ardından Bahçeli, gazetecilerin  sorularını yanıtladı.

Kampla ilgili değerlendirmelerinin sorulması üzerine Bahçeli, şunları  kaydetti:

"İlk gün yapmış olduğumuz açıklamalarda 8 ana başlıklı bir yorum  getirmiştik. O yorum buradaki çalışmalarımızın da temelini teşkil etmiştir.  Çalışmalarımız verimli geçmiştir. Arkadaşlarımızla bir arada olmak, görüş  alışverişinde bulunmak faydalı olmuştur. Türkiye'deki siyasi gelişmeler yakınen  takip edilmektedir. Özellikle de Yüksek Seçim Kurulunun itirazlara karşı vereceği  cevabın son günüdür, o beklenmektedir. Seçimlerde başarı göstermiş belediye  başkanlarımızla il başkanlarımızın da ortak toplantısı 19 Nisan'da Antalya'da  yapılacak. Belediye başkanlarımızın tanışması sağlanacak, Milliyetçi Hareket  Partisinin üretken belediyecilik anlayışının hayata nasıl geçirilmesi dair  konular üzerinde durulacak."

"RESMİ GAZETE'DE NEYİN, NE ŞEKİLDE SONUÇLANDIĞI YAYINLANACAK"

Bahçeli, 31 Mart seçimlerinde partisinin oy oranının yüzde 18,81  olarak açıklamasının ardından yaşanan tartışmalarla ilgili şu değerlendirmelerde  bulundu:

"Rakamları bilmeden niyetler üzerine değerlendirme yapanları her akşam  televizyonda zevkle takip ediyoruz. Bunların söylediği rakamlar yanlıştır. Bizim  değerlendirmelerimiz doğrudur. Çünkü millet iradesi doğru değerlendirmeyi  yapmıştır. Yüksek Seçim Kurulunun açıklamaları sonrasında Resmi Gazete'de neyin,  ne şekilde sonuçlandığı hakkında yayın yapılacaktır. Hal böyle olunca, il genel  meclis üyesi oylarını yok farz ederek, belediye meclis üyelerini yok farz ederek,  üç tane, beş tane belediyenin aldığı yerlerdeki oy oranlarını esas alıp yorum  yapanlar kamuoyu araştırmaları nezdinde iflas etmiş insanlardır."

"İDDİALARIN MUTLAKA İSPATI GEREKİR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'in Yüksek Seçim Kurulunun  İçişleri ve Adalet Bakanlarınca aranıp baskı kurulmaya çalışıldığı yönündeki  iddialarının anımsatılması üzerine Bahçeli, "Çok büyük bir iddia. Çünkü seçimin  adaleti ve güvenliği açısından çok önemli sorumluluk taşıyan insanlar eğer böyle  bir iddiayla muhatap ediliyorsa mutlaka ispatı gerekir." dedi.

Dün Beşiktaş ile Medipol Başakşehir arasındaki karşılaşmada bazı  taraftarların "mazbatayı ver" sloganları atmasıyla ilgili bir soru üzerine  Bahçeli, "Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi  düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Çok yanlıştır. Bundan belediye  başkanı olmaz." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (28)
ibraam 2 yıl önce
senden parti başkanı ve hatta kendi partisine deyil yamağı olduğu akp ye oy veren başkan olduysa İmamoğlundan Dünya başkanı olur. yardım ve yatakçı devlet.. karakter kanseri olmuşsunuz.
Hao 2 yıl önce
Az yavaşşşşşş
Gümüşhane 29 2 yıl önce
Bu çok bilmiş bir zamanlar ""teke den süt sağılmaz Erdoğandan Cumhurbaşkanı olmaz demişti"
miktatçavuşkarkaç 2 yıl önce
dostluktan ve adaletten bahsetmek sana mı kalmış
dedecuk61 2 yıl önce
Sen bir geçimişini sorgula sonra başkaları hakkında karar ver sn bahceli neredemı youtube aç tekrar tekrar bak kimlere ne demissin şimdi hangi partinin alt bayisi olmussun..
Murat 61 2 yıl önce
Rezil heriflerr artık sabredemiyorum size dolar fırladı gidiyor esnaf iş yapamaz oldu lan batiyoruz batiyoruz sizin koltuk sevdanızin içine edeyim emi
adnan 2 yıl önce
YAVER KISKANDI UZANAMADIGI MAKAMA LAF SOKUYOR NE YAPSIN HALK SANA YAPACAGIN GOREVI BICMIS IY YAVERLIK YAPARSIN HADI PADISAHIN AYAK KABILARINI HAZIRLA KIRMIZI HALISER RUSYA YOLCUSU
ZEKERİYA. 2 yıl önce
BAHÇELİ ELEŞTİRİ YAPACAĞINA İMAMOĞLUNUN MAZBATASINI VER İNANIYORUM Kİ SENİN AĞZINLA HAREKET EDEN BİR HÜKÜMET.
ahmet 2 yıl önce
ya demek öyle..hani bir oy yetiyodu kazanmak için.......km dyhfbgtsbdtgdkgfmfnf..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@