Danimarka'dan Yıldırım'a şoke eden teklif!

Rasmussen'in Başbakan Binali Yıldırım'ın önümüzdeki hafta sonu Danimarka'ya yapmayı planladığı ziyaretini ileri bir tarihe ertelemesini istediği belirtildi. 

Gündem 12.03.2017, 19:46
Danimarka'dan Yıldırım'a şoke eden teklif!
Reuters haber ajansı son dakika bilgisi olarak geçti.  Ajansın, Danimarka Başbakanlığı tarafından yayınlanan basın bildirisine dayandırdığı haberde, Danimarka Başbakanı Rasmussen'in Başbakan Binali Yıldırım'ın önümüzdeki hafta sonu Danimarka'ya yapmayı planladığı ziyaretini ileri bir tarihe ertelemesini istediği belirtildi. 

Bildiride Almanya ve Hollanda ile Türkiye arasında yaşanan gerilim ışığında bu kararın alındığı ifade edildi.

Danimarka Başbakanı Lars Lökke Rasmussen, "Normal şartlarda Binali Yıldırım ile Türkiye'deki gelişmeleri tartışmak isterdim. Ancak yaşananlardan ayrı bir şekilde bu ziyareti değerlendirmem mümkün olamayacaktır. Bu yüzden Türkiye'den bu ziyareti ileri bir tarihe ertelemesini istedim" dedi.
Türkiye, göçmenler ve İslam hakkındaki oldukça sert tutumuyla tanınan Danimarka Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Sören Espersen de, Başbakan Binali Yıldırım'ın Danimarka'ya  ziyaret gerçekleştirmesine ilişkin olarak, Yıldırım'ın Danimarka'da seçim kampanyası yapmasının engellenmesini istemişti.

FRANSA'DAN TÜRKİYE VE HOLLANDA'YA ÇAĞRI

Bu arada Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, Türkiye ve Hollanda'yı soğukkanlı davranmaya davet etti.

Almanya, Avusturya, Hollanda ve İsveç'te yasaklanan seçim mitingleri sonrası özellikle Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan diplomatik gerilimden sonra bugün bir açıklama yapan Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, tarafları "daha sorumlu davranmaya" çağırdı.

Türk yetkililere de seslenen Fransa Dışişleri Bakanı "Tansiyonu yükseltecek durumlardan kaçınmak gerekiyor" dedi.

ÇAVUŞOĞLU SONRASI FRANSA'DA POLEMİK BAŞLADI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Fransa'nın Metz şehrinde gerçekleştirdiği toplantı sonrasında Fransız politikacılar arasında polemik başladı.

Cumhurbaşkanlığı Cumhuriyetçiler partisi adayı François Fillon, Cumhurbaşkanı François Hollande'ı "Avrupa ile dayanışma içinde olmamakla" suçladı.

Fransa'nın Sağcı ve aşırı sağcı partileri hep bir ağızdan "Bu toplantıya müsaade eden Cumhurbaşkanı François Hollande'ın bir an evvel cumhurbaşkanlığı koltuğundan uzaklaşması gerekiyor" açıklamasını yaptılar.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Turgut Albayrak 4 yıl önce
Bütün Avrupa haçlı zihniyeti bir olmuş üstümüze geliyor.geçmişe baksınlar Tarih tekerrürden ibarettir.Hiçbir güç Türk e kefen biçemez.Bu böyle biline.
Hakan Alemdar 4 yıl önce
Bunlar gene kaşınıyor Ecdad Osmanlı bunlara 400 sene diz çöktürdü adam etti, gene kaşınıyorlar kaşınanı kaşırız merak etmeyi.Bedirde İslam dini başlamadan bitiyordu Allah gök yüzünden Yayut işretli 5000 melek gönderdi ve savaşı kazdık, Osmanlı başına Serpuş vs.Fes gibi başlıkları o yüzden takardı o 5000 meleğin Yahut işaretini temsili başına takıp Bedirdeki esrarı unutturmazdı,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@