Dalan ABD'den konuştu!

Buna göre Dalan, şunları söyledi: "Miami'de bir arkadaşımın evinde kalıyorum. Eşimin sağlık sorunları nedeniyle ABD'ye geldik. Arandığıma şaşırmadım, sadece güldüm. Hayali ve olmayan bir örgüte üye yapıldım.

Gündem 08.01.2009, 09:12 01.07.2019, 18:08
Dalan ABD'den konuştu!


Buna göre Dalan, şunları söyledi: "Miami'de bir arkadaşımın evinde kalıyorum. Eşimin sağlık sorunları nedeniyle ABD'ye geldik. Arandığıma şaşırmadım, sadece güldüm. Hayali ve olmayan bir örgüte üye yapıldım. Ben hayatımda hiç ikinci adam olmadım, olursam bir numara olurum. Yargılananların yüzde 60'ını tanırım. Ama Bakanlar Kurulu'nun yarısı da benim arkadaşım. Üniversitemi bu işe dahil etmem. Kimse merak etmesin, iki hafta içinde dönüyorum. Polis beni gelip havalimanından alsın. Daha önce siyaset yapmayacağımı söylemiştim. Ama kararımı değiştirdim. Siyasete dönerek, zulüme karşı mücadele edeceğim."

Dalan, neden arandığıyla ilgili sorusuna ise "Ben Türkiye'nin en Atatürkçü ve laik eğitim zincirini oluşturdum" yanıtı verdi. İki aydır Florida'nın Fort Laudardale şehrinde bulunan Dalan'ın, Florida Türk Radyosu'nda (FTR) program sunduğu öğrenildi. Radyonun internet sitesindeki program anonsunda "Türk dili ve Türk tarihi ile ilgili bugüne kadar hiç kimsenin duymadığı tarihi gerçekleri Bedrettin Dalan anlatıyor" duyurusu yer alıyor.

Yorumlar (1)
bykudu 12 yıl önce
sn dalan konuşuyor,kanadogluda,emekli askeri erkanda.şimdi soruyorum neyi kime karşı koruyorsunuz?cvp tabiki laiklik.yok bence siz laiklige sıgınarak askeri arkanıza alıp bu ulkeyi aklınızca yonetme dertindesiniz.pkk ile boy gosterip milliyetçi kesilen cumhuriyet lafını agzından dusurmeyip bu milete demokrasi fazla diyen zihniyetsiniz.şukrki artık orduyu kısmende olsa sizin zihninizde adamalr yonetmiyor.bu ulkenin çıkaları milletin goruşuyle siz ortuşmuyrsunz.akp kapatma davasında hukukcu kesilenler bir anda gugukcu oldu.ama haklılar nasıl hukugu etki aldına aldıları biliniyor.erkan mumcu ve mehmet agar konuşsun.kimler bu ulkenin altına dinamit koyuyorsa çıksın ortaya.bu bir şanstır.belki arada masumlarında canı yanacak ama binlerce genç çatışma ortamına çkilip zaten canları yanmadı mı.neye hizmet ettiklerini bilmeden olduler.şimdi geçte olsa onların hesabıda sorulmuş olr.yazık hakkaten çok yazık.milletin onunde çeket ilikledigi insanlar milet dusmanıymış.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@