banner526

banner533

banner535

Cumhurbaşkanlığına adaylığını kim koydu ?

"Memlekette Cumhurbaşkanı olarak sadece Erdoğan ve Gül mü var?" diyerek 2014 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını açıkladı.Cumhurbaşkanlığı seçimi 2014 yılında. Ancak daha şimdiden ilk aday ortaya çıktı. CHP Tunceli Milletvekili Kamer

Gündem 07.01.2013, 16:36
Cumhurbaşkanlığına adaylığını kim koydu ?

"Memlekette Cumhurbaşkanı olarak sadece Erdoğan ve Gül mü var?" diyerek 2014 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimi 2014 yılında. Ancak daha şimdiden ilk aday ortaya çıktı. CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da aday olacağını daha şimdiden söylediğini belirterek, "Sayın Genel Başkan'a söyledim. Eğer parti bir aday çıkaracaksa, tabi çıkarsın. Ancak ben de aday olacağım. Mevcut sisteme göre aday olmak için 20 vekilin imzası gerekiyor. Ben de milletvekiliyim. 19 imza daha bulacağıma inanıyorum" dedi.  
 
"DEVLETİ EN İYİ BİLENLERDENİM"
 
32 yıllık siyaset hayatı olduğunu hatırlatan Genç, "Daha önce de 15 sene Danıştay Tetkik Hakimliği, savcılığı yaptım. 6 yıl il denetimde çalıştım. Yani maliyeyi de idareyi de biliyorum. TBMM'de pek çok komisyonda görev yaptım. Devleti en iyi bilenlerden biriyim" diye konuştu.
 
Kamuoyunun da kendisini "iyi tanıdığını" kaydeden Genç, hemen her hafta ülkenin başka bir yerine seyahat ettiğini, halkın kendisine güvenini gördüğünü belirterek, "Memlekette Cumhurbaşkanı olarak sadece Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül mü var?
 
Bunlar zaten 11 yıldır üst düzey kademelerde ülkeyi yönetiyorlar. Rejimi dönüştürdüler, demokrasiyi götürdüler, ülkeyi bölünmenin eşiğine getirdiler. Ben bunlardan rahatlıkla kurtarırım ülkeyi" diye konuştu.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@