banner556

Cumhurbaşkanlığı'ndan koronavirüs toplantısı! İşte yeni kararlar

Cumhurbaşkanlığı'ndan 'koronavirüs' önlemlerine yönelik çok önemli duyuru.

Gündem 15.03.2020, 20:50
Cumhurbaşkanlığı'ndan koronavirüs toplantısı! İşte yeni kararlar

Cumhurbaşkanlığı: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile video konferansla katılım sağlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile koronavirüs toplantısı yapıldı.

Yapılan toplantıda alınan kararlar ise şöyle açıklandı:

1. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklama çerçevesinde Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda’dan ülkemize yapılan uçuşlar 15 Mart saat 24.00 itibarıyla durdurulacaktır.

2. Anılan ülkelere geçici olarak kısa süreliğine giden veya bu ülkelerde öğrenci olarak bulunan ve ülkemize dönmek isteyen vatandaşlarımız 16 Mart Pazartesi günü yerel saatle 17.00’ye kadar bulundukları ülkelerdeki Türk diplomatik temsilciliklerine başvuracaklardır.

3. Başvuru yapan vatandaşlarımızın ülkeye dönüşleri 17 Mart Salı günü 24.00’e kadar tamamlanacaktır.

4. Bu şekilde ülkemize dönen vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tedbirleri kapsamında 14 gün karantina/gözetim altına alınacaklardır.

Yorumlar (4)
Murat 11 ay önce
Market bakkal berberler maske ve eldiven takma ları önemle rica olunur.
Elif 11 ay önce
Avm bunların başında gelmiyor mu vaka sayısı artıyor avmleri kapatmak için neyi bekliyorsunuz
Yavuz 11 ay önce
Ulkeye giris cikis yasaklansin hep disaridan gelenlerde cikiyor burada yasayanlarin ne gunahi var alma Japan kapilari bak me rahat
m bora 11 ay önce
avmler böyük başların kaptılırmı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@