banner556

>

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi: Geçim sıkıntısı olana destek olun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Belediye Başkanlarına talimat!

Gündem 02.04.2020, 17:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi: Geçim sıkıntısı olana destek olun!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan partisinin belediye başkanlarına hitap etti. Erdoğan konuşmasında, "İşsiz kaldığı veya yetersiz gelire sahip olduğu için geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmamalıyız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları: 

Kovid 19 hastalığı döneminde belediyelerimize çok daha önemli görevler düşüyor. Temizliğe daha çok dikkat etmemiz gerekiyor. Geçim derdi olanlara destek olun. 

(Belediyelerde) Temizlik ve korunma malzemelerinin temini ve dağıtımını yaygın şekilde sürdürmeliyiz. Bilhassa işsiz kaldığı veya yetersiz gelire sahip olduğu için geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmamalıyız.

AK Parti olarak milletimizi bugüne kadar hayal kırıklığına uğratmadık. 

Pek çok bankamız ilave kaynak sağlıyor. Bankalarımız ihtiyacı olan vatandaşlarımızın için 10 bin liraya kadar destek kredisi veriyor.

En büyük önceliğimiz vatandaşlarımızın geçim sıkıntısına düşmeden temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesini sağlayabilmektir.

Her alanda aldığımız tedbirlerle 83 milyonun tamamının yanında olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz. Milletimiz göz boyamaya çalışanla halis niyetle hizmet edenin ayrımını böyle dönemlerde daha iyi yapar.

Rehavete asla düşmeden, panik yapmadan gerçekçi adımlarla mücadelemizi sürdürüyoruz.

Hamdolsun birçok ülkeye kıyasla iyi bir yerdeyiz ama bunu yeterli görmüyoruz.

Türkiye bu salgını yenecek güce sahiptir. Bu milletin en büyük gücü birliğidir, beraberliğidir.

Korona salgınıyla mücadele sadece hükümet ve devletimizin değil, tüm kurum ve kuruluşlarımızın meselesidir.

Biz Bize Yeteriz kampanyasının işte sebebi budur. Toplanacak tutar doğrudan ihtiyaç sahiplerine bağışlanacaktır. Kendilerini Türkiye Cumhuriyeti üstünde görenlere milletimiz cevabını verecektir. Hele 83 milyonu birliğe davet eden bir kampanyaya kaşı çıkmak gaflettir.  83 milyonun arasına ayrılık, fitne ve tefrika virüsünü bulaştırmadığımız sürece corona virüsle mücadelemiz çok daha kolay olacaktır. Dayanışma yerine ayrışma peşinde olanlara izin vermeyeceğiz.

Corona salgınını sulandırmaya kimsenin hakkı yoktur. Şu an milletimizin canını tehdit eden düşmanla mücadele ediyoruz. Gün siyasi etnik mezhebi tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak birlik olma günüdür. Türkiye'de kimse hukukun ve kanunların üzerinde değildir. Türkiye Allah'ın izniyle bu salgını yenecek güce ve kapasiteye sahiptir.

Panik yapmadan, akılcı, dengeli ve gerçekçi adımlarla mücadelemizi kararlılıkla yürütüyoruz. Gün, siyasi, etnik, mezhebi tüm farklılıklarımızı bir tarafa bırakarak, ebedi ve ezeli kardeşliğimizi hatırlama günüdür.

Umut vermek, güven aşılamak, katkı sunmak yerine karamsarlık pompalayanları milletimiz asla affetmeyecektir

Yorumlar (12)
Ali KAYA 11 ay önce
Allah'tan korkmak lazım.Muhalefetteki belediyelerin elini bağla, iktidardakilere yardım et talimatı ver.Allah' reva mı?
Mustafa 11 ay önce
Devlet geçinemeyene yardım edemiyorsa, devlet niye vardır?
Güven 11 ay önce
RTE akliniz yeni basiniza geldi millet yillardan beri gecim sikintisi cekiyor hic birinizin umrunda degildi simdi korku daglari sardi hep oldugu gibi yine rant oypesindesiniz ama bu vürüsle beraber arkaniza bakmadan gideceksiniz insAllah
M. M 11 ay önce
Devletin şefkat eli herkese aynı eşitlikle olmalı.. Benim belediyem vatandaşa yardımcı olsun benden olmayanın önünü keseyim mantığı bu sıkıntılı süreçte olmamalı.
Trabzonspor 1967 11 ay önce
Ekrem iMAMOĞLU'nun vebali ile ne yapacaksınız:) muhalefet belediyelere sarmayın bu kadar gün birlik günüdür, insanlar ölüyor, hastalık yayılıyor, gün gelir koltuk devranı döner birde böyle düşünmek lazım...
Ayrıca sokağa çıkma yasağı talimatı vermek için kimi, neyi, neden bekliyoruz ?
zübük 11 ay önce
150 liralık rakıdan 100 lira vergi alıyorsunuz, 100 bin liralık arabadan 200 bin lira vergi alıyorsunuz. ee hep mi bunları kamu hizmetine harcadınız? yetmedi bir daha para istiyorsunuz.

kuruş para veremem, vereceğim bağışın birilerinin cebine gitmeyeceğinin garantisi yok. güvenim de yok açıkçası. zaten işsizim bir zahmet işsizlik maaşımı 2 ay daha fazladan yatırın.
Ali keskin 11 ay önce
Benimde ihtiyacım var ama kimse yardım etmiyor iş yok durumlarım kotu
Hakan Güven 11 ay önce
Zor bir surecteyiz ve durumum yok benim, icraat varmı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@