kebir

Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı - Trabzon Üniversitesi geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 yeni üniversite kurulmasını öngören kanunu onayladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı - Trabzon Üniversitesi geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 yeni üniversite kurulmasını öngören kanunu onayladı ve yayınlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 15:10
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alimin İlmi
Alimin İlmi - 1 hafta Önce

Üniversite sayısını eğitim duzeyi gören zihniyetler olduğu sürece hamam aynı taslar değişecek demektir.
Tıpkı camiler çoğaldıkça müslümanların azalması gibi.
Okullar çoğaldıkça cahiller çoğalıyor.

Göktürk bozkurt
Göktürk bozkurt - 1 hafta Önce

Eskiden trabzonda bir üniversite varken mezunları hemen iş buluyor hatta üle yönetiminde yer alıyordu şimdi on üniversite açsan ne olacak ? Eğitim kaliten yoksa mezunları iş bulamıyorsa eğitim siyasallaşmışsa üniversite açmak marifet değil mezunlarına istihtam yaratmak marifet var olan fabrikaları satmak değil yenilerini açmak marifet te biz bunları kime anlatıyoruz...

Pktay
Pktay @Göktürk bozkurt - 1 hafta Önce

Göktürk bey.Trabzona Devlet olarak bir Fabrika actiğimizi düşünelim. Araba parçasi üreteceğiz.Fabrika binasini kurduk.20 tane Makine aldik,binanin içine koyduk.Buraya kadar herşey tamam.Şimdi,Makinelerin üreteceği parcanin Programlarini kim yazacak?Programm yazildiktan sonra, Üreteçeğin Yedek parçanin,Programa uygunluğunu,Makinedeki ölcülere ayarini Kim verecek?Tabii ki bundan önce üreteceğimiz yedek parçanin cizimlerini Kim yapaçak?Makinede çaliştiracağimiz Kalifiye eleman nerde?Sokaktan adam alip bas kardeşim şunun düğmesine ile Ìş yürümez. Bak Ben 28 yillik Cnc Torna ce Fräser Ustasiyim Almanya da.Almanyada Halkin %70 i Fabrikalarda çalişiyor. Bu Fabrikalarida Alman Devleti değil,bildiğimiz Hans,Helmut kurmuştur. Devlet sadece yer göstermiştir ve Teşviklerde bulunmuştur.Bizim ülkede Şu düşünce var.Ben Üniversiteyi bitirdim,Devlet bana Ìş ver.Iş kurup,Kalifiye eleman yetiştirmek, Üretim ekonomisine katki yapmak bizde yok.Oy verdim beni Devlet işine yerlerştir. Almanya da Işyerlerinin %90 ni Alman ailelerinin kurduğu Özel Sektörden oluşur.Hepside üretime endekslidir.Bu konulara yoğunlaşmamiz lazim.Ben Burda birçok Üniversite Mezunu gördüm,Fabrikada Makine başinda çalişan. Üretmedikçe,Ihracat yapmadikça,Cari açik kapanmayacaktir. Kim yönetirse yönetsin.

Sedat K.
Sedat K. @Göktürk bozkurt - 1 hafta Önce

Ben almanyada dogdum büyüdüm ve hala almanyada yasiyorum. Almanyada üniversiteyi bitirenler de is bulamiyorlar. O kadar cok kisi var ki cevremde böyle olan. Hatta is bulsalar üniversitedeki ögrendikleriyle alakali olmuyor tamamen farkli bir branj. Simdi bu yüzden almanya veya avrupa üniversiteleri mi azaltsin veya kapatsin. Siz resmen muhalefet olmak icin neler söyleyebilirim, kendi düsüncemi nasil yayginlastiririm da birileri daha ayni fikirde olur zihnini tasiyorsunuz. Hic kusura bakmayin ama siz de iyiler sayesinde bunlardan faydalaniyorsunuz, yoksa size kimse birsey yapacagi yok, gercekten hak etmiyorsunuz. Sasirmissiniz ve sadece nasil muhalefet olurum düsüncesinde akip gidiyorsunuz. Artik güzele güzel dogruya dogru demiyorsunuz. Mesela bende elestiri yapiyorum ancak kafayi siyirmis radikallesmis sekilde degil. Allah göstermesin öyle duruma hic düsmek istemem.

bosver61
bosver61 - 1 hafta Önce

Mevcut üniversiteyi ikiye bölmek yeni üniversite açmak mı oluyor. Bu sadece koltuk peşinde olanları sevindirir.Yeni rektör,dekan ,sekreter vb.. Oh ballı börek

İsa Sayar
İsa Sayar - 1 hafta Önce

Eskiden tüm karadeniz'de sadece 1 tane üniversite varken şimdi sadece Trabzon'da 3 üniversite var. AKP'nin eğitim politikalarını eleştirenler sus pus. Seninle dindar ve eğitimli nesillerle geleceğe yürüyeceğiz REİS.

Antikus
Antikus @İsa Sayar - 1 hafta Önce

SENIN BU GÜNKI ÜNIVERSITE MEZUNU DEDIKLERININ BLGISI BUNLARDAN ÖNCEKILERIN EGITTIGI LISELER KADAR YOK !!! BÜTÜN DÜNYAYI ARASTIR BAK BAKALIM BIZIM DIPLOMAMIZI HANGI DEVLET GECERLI SAYIYOR ??

Aksamci
Aksamci - 1 hafta Önce

Atin bool keseden atin bunlar secim az daha yaklassin demir yolu yapacaz bile derler 15 seneden beri demir yolu yapiyorlar trabzona

ercan
ercan @Aksamci - 1 hafta Önce

Demiryolunun yapılışı Osmanlı ve bir ara işgalde Rus ve sonra Atatürk projesidir.Yalnızca 15 Yıllık Akp ye kızacağına bu 15 yıl dahil 120 senelik geçmişe kızsan daha iyi edersin. İdeolojik yazmayın.

öğrenmeyi öğrenen insan artık inanmaz
öğrenmeyi öğrenen insan artık inanmaz - 1 hafta Önce

inanmak ile öğrenmek birbirine zıttır. kimileri insanların öğrenmesini değil, inanmasını istiyor. o yüzden üniversite kalitesi düşsün diye sayıları çoğaltılıyor. Düşünmek çok gerekli ve ülkemizin çıkarları için yaygınlaştırılmalıdır. Öğrenen ve düşünen insan inanmaz.

hemi
hemi - 1 hafta Önce

cok universiteler var iclerinde cok ögrenci var,cok ögrenci var issiz universitelerden mezunlar

SECIM AREFESI
SECIM AREFESI - 1 hafta Önce

SALLA BAKALIM


banner393