Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millete Sesleniş konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz nedeniyle ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirdi.

Gündem 15.07.2021, 21:14
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millete Sesleniş konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla ulusa Sesleniş konuşması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyle: Her birinin hikayesi ayrı bir destan olan şehitlerimiz bu millete kefen biçenlere hak ettikleri dersi vermişlerdir. Şehitlerimize vefa borcumuzu geride bıraktıkları emanetlere sahip çıkarak ödemek için çabalıyoruz. Ülkemize ve milletimize yapılanı asla unutmayacağız. Bu alçaklığın (15 Temmuz darbe girişimi) hesabını, yakaladığımız, tespit ettiğimiz tüm hainlerden sorduk, sormaya devam edeceğiz. Öteki dünyada da peşlerini bırakmayacağız.

15 Temmuz 2016'da başlayıp ertesi gün milletimizin ayakları altında çiğnenenerek sona eren bu darbe girişimi, tarihimizdeki yerini bir ibret vesikası olarak almıştırNesiller boyunca milletimizin her bir ferdi, bu eşi benzeri olmayan ihaneti hatırladıkça, istiklalimize ve istikbalimize daha sıkı sarılacaktır.

Dünyanın her ülkesinin ve toplumun gözdesi bir coğrafyayı bin yıldır vatan kılmanın ve vatan olarak tutmanın bedelini ödüyoruz. Geride bıraktığımız 8 yılda farklı görünümler altında yaşadığımız saldırılar, vatanımıza sahip çıkma mücadelemizin sürüp gideceğine işaret ediyor.

Gösterdiğimiz fedakarlıklar, verdiğimiz mücadeleler güçlenen Türkiye'nin ayak sesleridir. Envai kılıktaki terör örgütleri üzerinden tedavüle sürülen senaryoların amacı; ülkemize diz çöktürmek, milletimizi esir etmek, topraklarımızı yağmalamaktır. Gezi olaylarıyla sosyal çatlaklar oluşturmaya çalışanlar, aslında bünyemize birlik ve beraberlik aşısı yaptıklarını göremediler. Terör örgütlerini kullanarak topraklarımızı tehdit edenler, bu yaptıklarıyla aslında kardeşliğimizi pekiştirdiklerini anlayamadılar.

Dün başaramadılar, bugün başaramadılar, yarın da inşallah başaramayacak, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasına engel olamayacaklar. Hamd olsun milletimiz bizi anlıyor, bizimle birlikte yürüyor. Türkiye geçilmez diyoruz. İşte bunun için milletimize karşı sinsi niyetler besleyenlere 'başaramayacaksınız' diyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşaasına engel olamayacaklar. Varsın kim kiminle yürürse yürüsün. Bizim yoldaşımız milletimizdir.

Hani Arşimet 'bana bir kaldıraç verin dünyayı yerinden oynatayım' diyor ya, işte bu büyük milletle cihana da hükmederiz.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
Davut 3 hafta önce
70 yaşındaki liderler zorunlu emeklilik yaşının 65 olduğunu bilerek artık torun sevme işine girmeli. Yeni ve genç liderlerle bu ülke ileri gidecektir. Mevcutların hali ortada
Vatandaş 3 hafta önce
O, 70 yaşındaki lidere bütün dünya gıpta ile bakıyor. Seninki ise merdivene ters biniyor, İstiklal marşını okumaktan aciz vs.
Davut 3 hafta önce
Sen 70 yaşındaki kişilerle yönetilmek istiyorsan huzurevinde yaşayabilirsin sevgili ak partili arkadaşım. Ben bilim, akıl ve gençlikle yönetilmek istiyorum. Sürekli boş konuşup insanlara boş konuşma demeden önce bir aynada kendine bu ifadeni tekrarlamanı öğüt veriyorum sana :) Günde tek doz :)
Bilenbiri 3 hafta önce
Davut çok boş konuşma....!
O Dünyaya parmak sallayan lider....!
Senin liderin gibi Sabiha Gökçen havalimanı yapıldığında uçak inmez buraya boş yatırım
Tuz gölüne balık havuzu yapmak demişti.
Aradaki farkı anladın mı....!
BenDeniz 3 hafta önce
Esas darbeyi sen yaptın…Rejimi değiştirdin. Bırakacaksınız bu işleri insanları aptal yerine koymayın. Fetoya ne istedin de vermedik diyen vatandaş değildi. Beraber bu ülkeyi 15 temmuza getirdiniz.
engineer 3 hafta önce
dün fetö idi yarında süleymancı, mahmutcu , adıyamancı tayfayı şişirip başımıza bela etti.
salpazarli 3 hafta önce
iste cok güzel yorum,aynennnnn
COVANNİ 3 hafta önce
SİYASİLER NE ZAMAN YARGILANACAK SAYIN REİS. SİZ KANDIRILDINIZ BUNUNDA BİR CEZASI OLMALI.MALUM KANDIRILAN VATANDAŞLAR CEZASINI CEKİYORLAR
Metin 3 hafta önce
Cumhurbaşkanının haberdeki görselini değiştirmeniz tavsiye ederim.
Bombastik 3 hafta önce
Herzamanki hali, değiştirmeye gerek yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@