banner539

banner526

banner533

banner513

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs açıklaması: İşi tekrar sıkmak durumundayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, korona salgınındaki vaka artışlarını yorumladı: İşi tekrar sıkmak durumundayız

Gündem 18.09.2020, 14:32
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs açıklaması: İşi tekrar sıkmak durumundayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronadaki vaka sayılarının artmasıyla ilgili "Halkımız yaptığımız uyarılara dikkat etmedi. Mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız" ifadelerini kullandı.

Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 numaralı gündemi Türkiye'deki koronavirüs salgınında vaka sayısının yeniden artış göstermesi yer aldı. Erdoğan sitemde bulunarak "Halkımız uyarılara dikkat etmedi" dedi ve ekledi: Mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız.

"BİRAZ GEVŞETİNCE VAKA SAYILARI YÜKSELDİ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar şunlar "Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Dikkat edilen illerde vaka sayılarının düştüğünü gördük. Biz biraz gevşetince bu defa da başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız.

"BUNU KEYFİ YAPMIYORUZ"

O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda. Gerek toplu taşıma gerek düğün nikah salonu gibi yerlerdeki yaklaşımlarımız daha kararlı hale getirdik. Bunu keyfi yapmıyoruz. Sadece halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımız bir sıkıntı yaşamasın bundan dolayıdır. Şimdi bazı illerimizde olumlu dönüş başladı.

AŞI ÇALIŞMALARI

Sıkı bir şekilde devam ediyor. Özel sektör bu konuyla ilgili olarak bu çalışmalara devam ediyor. Yılbaşından sonra bazı olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz.

LİBYA'DAKİ SON DURUM

Geçen hafta Sayın Serrac ile bir kabulüm olmuştu. Ardından böyle bir gelişme bizler için üzüntü verici. Libya gibi bir yerde Trablus'ta bir ara çok olumsuz gelişmeler oldu. Bizim oraya müdahalemizle Sayın Serrac ve ekibi darbeci Hafter'in işgalinden kurtulma duruma geldi. Darbeci Hafter her geçen gün kayba gidiyor. Eninde sonunda darbeci Hafter kaybedecek. Fakan Sayın Serrac'ın kendilerine bazı haberler ulaştırdık. Heyetlerimizin Libya Milli Mutabakat Hükümeti ile görüşmeleri olabilir. Bu işi olması gereken istikamete dönüştürürüz.

YUNANİSTAN İLE MÜZAKERELER

Birçok devlet başkanı veya başbakanlar yaptığımız görüşmelerde aracı konumuna girdiler. Başta Şansölye Merkel, Komisyon Başkanı Michel, İspanya Başbakanı Sanchez, Sayın Conte ile görüşmeler yaptık. Başka bir yaklaşım var. Yunanistan Başbakanı ile bir görüşme süreci olabilir mi? Bizim Miçotakis ile görüşme yapma konusunda sıkıntı yok. Ne görüşeceğiz aslolan budur. Meis'te yaptıklarını dayatma olarak yaparlarsa bunun anlamı yok. Oruç Reis'i limana çektiysek bir anlamı var. Bu anlamlı bir yaklaşımdır. Bakım çalışması bittikten sonra Oruç Reis tekrar görevine dönecektir. Diplomasiye imkan verelim. Yunanistan bu yaklaşımımızı olumlu karşılasın bir adım atalım diye yaptık. Görüşürüz, kaçamak yapma gibi bir durum yok. Yunanistan Cumhurbaşkanı adayı gelip gövde gösterisi yapacaksa, biz daha büyüğünü yaparız.

MISIR İLE ANLAŞMA

Burada çok farklı gelişmeler var. Mısır ile istihbari görüşmeler ayrıdır, bizim için engel yoktu ama Yunanistan ile Mısır'ın yaptığı anlaşma bizi üzmüştür. Yunanistan ile Mısır arasındaki bağlar ile bizim Mısır arasındaki bağlar farklıdır. Görüşmeler yapılabilir."

Yorumlar (7)
asım 1 ay önce
ayasofya'ya 350 bin kişi yığan, giresun'da miting yapıp milletin kafasına çay atan, 150 bin yeni üye mitingi yapan, akp'nin tüm organizasyonlarını kesintisiz yapan ben miyim? yoksa ts'nin 2011 ve 2020 şampiyonluklarını alan kanat reyizi mi?
Vatandaş 1 ay önce
Nedir bu Ayasofya hazımsızlığınız anlamak mümkün değil. Elin gavuru sizin kadar homurdanmadı onların ilk hristiyan mabedleri olmasına rağmen
Vatandaş 1 ay önce
Cehenneme Hazırlık Partisi üyesisin anlaşılan. Onlarada bak diskodan balodan Anıtkabir’den geri durmuyorlar nerde bir vatana hainlik balosu varsa hepsi ordalar
onlarada iki kelam et
doğan yıldız 1 ay önce
bence de. bütün suç vatandaşta.
Borabay 1 ay önce
Bencede suç vatandaşta, martta nisanı, nisanda mayısı, mayısta haziranı göremeyen , aldanma rekorları kıran, sizi başımıza getirdiler.
İbraam 1 ay önce
E niye gevşettin o zaman, 3 ay sonrasını öngöremedinizmi,
serk 1 ay önce
Gevşeyince mi yoksa Turist çekmek için mi ? Para için kendi insanının sağlığı tehlikeye atıldı bu kadar net.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@