7m

7m

hyundai

tamfinans

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na dava

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu'na tazminat davası

Gündem 28.01.2022, 18:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na dava

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "6 milyar TL'lik ihale" iddialarıyla ilgili paylaştığı video nedeniyle 250 bin TL'lik tazminat davası açtı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından "Sevgili halkım... Bu akşam saat 22.00'de sizlere önemli bir şey açıklayacağım" paylaşımında bulunarak akşam saatlerinde bir video yayınlamıştı. Kılıçdaroğlu, videoda yaptığı açıklamada 3 Nisan 2018'de açık ihale yapıldığını ve ihaleyi 3 milyar 198 milyon 743 bin 727 lira teklif veren firmanın kazandığını öne sürdü. Ancak Kılıçdaroğlu, ihalenin bu firmaya verilmediğini ve 6 milyar TL fazla fiyat biçilerek, iktidara yakın bir şirkete yeniden verildiğini ileri sürdü.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NA HAKARETTEN SUÇ DUYURUSU

Bu iddianın ardından Kılıçdaroğlu'na sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar nedeniyle, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan suç duyurusunda bulunuldu.

250 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI AÇILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 26.01.2022 tarihinde Twitter hesabı üzerinden paylaştığı video aracılığıyla mesnetsiz isnatlarda bulunarak Sayın Cumhurbaşkanımızın kişilik haklarını ağır bir şekilde ihlal etmiştir. Söz konusu açıklamaları nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Cumhurbaşkanına hakaret suçundan suç duyurusunda bulunulduğu gibi adı geçen aleyhine Ankara Asliye Hukuk Mahkemesine 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açılmıştır."


Yorumlar (6)
Davut 4 ay önce
Garip keşke okuma yazman olsa da belgelerin nasıl gerçek olduğunu anlasan. Umut işte :)
AZMI61 4 ay önce
garip denen zübük KIM KANDIRILDI SENELERCE bakalim düsünecek beyin varmi?
Garip38 4 ay önce
Davutttt davuttt senide liderin gibi kandırmışlar,bu kadar cahil olma birazda okuduğunuzu anlamaya gayret gösterin,lideriniz bu zamana dek bu sahte bilgi ve belgeler yüzünden kaç defa tazminata mahkum edildi? Akıl fikir sahibi olun,körü körüne yaşam?
Garip38 4 ay önce
Bu Adamı durmadan eline belge tutuşturup bu gerçek deyip açıklama yaptırıyorlar ama ne hikmetse belge diye verilen kağıt parçaları hep sahte çıkıyor,ya arkadaş bu kaç oldu hep mahçup düşüp tazminat ödüyorum diye insan 1 defa sormazmı :)
Garip38 4 ay önce
Atacan anlaşılan sen sadece burada yapılan 2 satır haberi okumuşsun bence haberin tamamını basından takip et ayrıca bugüne kadar bu adamın eline belge diye sıkıştırılan kağıt parçalarının haddi hesabı yoktur,oku iyi oku ,okumakla kalma anlamaya çalış
Atacan 4 ay önce
Belge ile ilgili değil dava iyi oku.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@