Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş koronavirüs açıklaması: "Yatay seyre geçmeye başladık"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan umut veren açıklama.

Gündem 21.04.2020, 16:19 21.04.2020, 17:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş koronavirüs açıklaması: "Yatay seyre geçmeye başladık"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Geldiğimiz noktada salgını yatay seyre geçirmeye başladığımızı görüyoruz. Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz. Salgınla mücadele etmek kadar, salgın sonrası dünyada, bölgemizde ve ülkemizde ortaya çıkacak yeni durumlara hazırlıklı olmak da önemlidir" dedi.

Erdoğan, video konferans yöntemiyle yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yaptığı konuşmada, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş koronavirüs açıklaması: "Yatay seyre geçmeye başladık"

Türkiye'nin dünya genelinde olduğu gibi corona virüs salgını ile yoğun mücadele içerisinde olduğunu belirten Erdoğan, "Temelde bir sağlık sorunu olan bu salgın, ekonomik sonuçları itibarıyla da İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür. Özellikle gelişmiş ülkelerin böyle kapsamlı bir kriz karşısında yaşadıkları çaresizlik, gelecekle ilgili tüm öngörülerin yeniden yapılmasını zorunlu kılıyor." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Avrupa'nın tamamı ve İran gibi salgının ağır seyrettiği ülkelerin yanı başındaki Türkiye'nin bu sürecin dışında kalması, işin tabiatı gereği mümkün değildi. Ancak bizim diğer ülkelerden farkımız, hem güçlü bir sağlık altyapısına sahip bulunmamız hem de gereken tedbirleri vakitlice almış olmamızdır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş koronavirüs açıklaması: "Yatay seyre geçmeye başladık"

"Geldiğimiz noktada salgını yatay seyre geçirmeye başladığımızı görüyoruz." diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz. Salgınla mücadele etmek kadar, salgın sonrası dünyada, bölgemizde ve ülkemizde ortaya çıkacak yeni durumlara hazırlıklı olmak da önemlidir. Dünkü kabine toplantımızda, tüm bakan arkadaşlarımıza, bu konuda gereken ikazları yaptık, talimatları verdik. Türkiye, İkinci Dünya Savaşı'ndan beri ilk defa, küresel düzeydeki bir yeniden yapılanma sürecinin merkezinde yer alma fırsatı elde etmiştir. Bu imkanı değerlendirebilmenin yolu, şimdiden fikri ve fiziki hazırlıklarımızı yapmaktan geçiyor. AK Parti olarak bizim de hem kendi siyasi gündemimiz hem milletimizin beklentileri doğrultusunda sıkı bir hazırlık yapmamız gerekiyor. Her bir başkanlığımız, kendi sorumluluk alanında, salgın sonrası dünya ve Türkiye analizi yaparak, artılarımızı ve eksiklerimizi tespit etmelidir. Ülkemizin son 18 yılındaki her büyük adım gibi, yeni dönemin inşasının lokomotifliğini de inşallah yine AK Parti yürütecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş koronavirüs açıklaması: "Yatay seyre geçmeye başladık"

Yorumlar (13)
BenDeniz 7 ay önce
Bırakta onu da sağlık kurulu açıklasın. İçişleri bakanı sen sağlık bakanı sen belediye başkanı sen akp genel başkanı sen Cumhurbaşkanı sen bırakta herkes görevini yapsın nedir bu kadar hırs her şeyi ben bilirim ben yaparım mantıgı.
Uğur yalçın 7 ay önce
Ğülermisin ağlarmısın Allaha havale ediyorum başka ne diyeyim hakkımıda helal etmiyorum
Ali KAYA 7 ay önce
Bu işler inşAllahla veya maşAllahla olmuyor.Bilim adamlarının dediklerine bakmalı.Niçin onların yapması gereken açıklamaları sizler yapıyorsunuz?
61 7 ay önce
İnşAllah salgında en az zararla çı ka ca ğız.
İbraam 7 ay önce
Niye inanamıyorum acaba? Enflasyona, işsizlik verilerine, kişi başı 15 bin dolar dediği milli gelire, neden inanmıyorum acaba, çey kek hala gelmedi, 45 gün oldu hala maske SMS i bekliyorum, bunun dediklerine neden inanmıyorum acaba, korkarım yarın çıkıp, sağlık bakanı beni aldattı diyecek....
İbraam 7 ay önce
Akp genel başkanının sinir sistemi ciddi bozulmuş. Muhalif belediyelerinin ekmek dağıtması bile kabusu oluyorsa , Allah sonunu hayretsin....
M. M 7 ay önce
Ülkemize Allahın bir lütfü syn Erdoğan hastalık, ekonomi, siyaset, din, ülke idare etmede üstüne başka bir lider yok. Erdoğan olduğu sürece bu ülkenin sırtı yere gelmez..
Ali 7 ay önce
Saman ithalatına devam,çok ihtiyaç var çok.!
Vatandas 7 ay önce
:-)))))) yılın corona espirisi
İbraim 7 ay önce
Muhalif belediyeleri fetö pkk paralel olarak niteleyen efendiye sorarlar, CHP seçimde öcalan’dan yardım istemedi, fetö ile beraber yürüdük bu yollarda demedi,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@