banner560

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Birlik ve beraberliğinin en güçlü olduğu dönemdeyiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları kongresinde konuştu.

Gündem 12.02.2021, 16:53
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Birlik ve beraberliğinin en güçlü olduğu dönemdeyiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans yöntemi ile bağlandığı AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları kongresinde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan şunları söyledi;

"Teşkilatlarımızda görev alan tüm dava ve yol arkadaşlarıma sevgilerimi iletiyorum. Kuruluşundan bugüne AK Parti teşkilatlarında özellikle de gençlik kollarımızda görev yapmış tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Kongrelerimizde görev alacak gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum.

Sözlerimin hemen başında sınırlarımız içinde ve dışında devletimizin bekası, milletimizin huzuru için mücadele eden güvenlik güçlerimize, askerlerimize şükranlarımı sunmak istiyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Önceki gün Irak'ın kuzeyindeki terör yuvalarına yapılan operasyonda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına, silah arkadaşlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Bu operasyonlarda bugün öğlen saatleri itibariyle 33 tane teröristi etkisiz hale getirdik. Rabbim özellikle bu terör eyleminde bu mücadeleyi yürüten Mehmetçiklerimizden, jandarmamızdan, polisimizden razı olsun.

Bugün burada sadece partimizin gençlik kollarının il kongrelerini yapmakla kalmıyoruz. Aynı zamanda geleceğimizi emanet edeceğimiz kadroları da belirliyoruz. İmanlı, ahlaklı, basiretli, cesur, çalışkan, birikimli kadrolarla birlikte bahtiyarlığını hep beraber yaşıyoruz. 24 yaşında başına geçtiği beyliği cihan devleti yapacak temelleri atan Osman Gazi'nin, 21 yaşında İstanbul'u fetheden Fatih'in emanetine talip gençler görüyorum.

Daha 15-16 yaşlarında iken Diyarbakır'da alçakça şehit edilen Yasin Börü'nün, Abdullah Tayyip Olçok'un, Eren Bülbül'ün azmine sahip gençler görüyorum. Bugün burada kalplerindeki imanla bir ellerinde kitap, bir ellerindeki bilgisayarlarıyla her alanda en iyi olmak için eğitime öğretime odaklanan, kendi ve ülkeleri için büyük hayaller kuran gençler görüyorum.

Vakitlerini ve enerjilerini sapkın ideolojilerinin emellerine değil kendi değerlerinin, devletlerinin hizmetinde olanlarla omuz omuza yürüyen gençler görüyorum. Ruhunu, bedenini, dimağını zenginleştirmek, birikim ve kabiliyetiyle, geleceğin siyasetçileri, yöneticileri, bilim insanları, kültür ve sanat insanları, sporcuları, iş insanları olmak konusunda kararlı gençler görüyorum.

Milli Uzay Programı'nı hayata geçirecek, uzayda da bayrağımızı gururla dalgalandıracak vatanperver gençler görüyorum. Peygamber efendimizin Allah'ım faydası olmayan ilimden, huşu duymayan kalpten, doymak bilmeyen nefisten ve kabul olunmayan duadan sana sığınırım' hadisine uygun şekilde hayatını tanzim eden gençler görüyorum bugün burada.

Bugün burada atasından aldığı işaretle 2023'e yürüyen, 2053'e gözünü diken bir gençlik görüyorum.

Rabbime, ülkemize böyle bir gençlik nasip ettiği için hamdediyorum. Rabbime bana böyle yol ve dava arkadaşları nasip ettiği için hamdediyorum. Her birini öz evladımdan ayrı tutmadığım böyle bir gençlikle yürüme şerefi bahsettiği için Rabbime hamdediyorum.

Salgında özellikle gençlerin ciddi sıkıntılar yaşadıklarına, itirazlarını yüksek sesle dile getirdiklerine şahit olduk. Hamdolsun Türkiye bu süreci devlet ve millet olarak birlik ve beraberliğimize sımsıkı sarılmamız sayesinde en az sıkıntıda geçiriyor bu konuda büyük desteği gençlerimizden alıyoruz.

Çoğu gençlerden oluşan gıda tedarik zincirlerimizde görev yapanlar, vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet verdiler. Çoğu gençlerden oluşan güvenlik güçlerimiz, askerlerimiz ülkemizin huzurunu bozacak hiçbir adıma izin vermediler. Attığımız her adımda gençlerimizin özellikle de gözlerinde gördüğümüz umut, yüreklerinde hissettiğimiz sevgi, duruşlarında sahip olduğu asalet bizim en büyük şevk kaynağımız oldu.

Biz umutsuzluğu küfürle eş gören bir medeniyetin mensubuyuz. Cumhuriyet tarihinin en güçlü alt yapısına sahibiz. Yakın tarihimizin en eğitimli, en dinamik en geniş ufuklu insan kaynağına sahibiz. Bu başarılarla gurur duyuyoruz. Uluslararası alanda öz güvenimizin, itibarımızın en yüksek olduğu dönemdeyiz.

Tüm provokasyon gayretlerine rağmen milletimizin birlik ve beraberliğin en güçlü olduğu dönemdeyiz. Ülkemizi karıştırmak, sokaklarımızda kaosu egemen kılmak için girişilen her çaba milletimizin feraset duvarına çarpıyor.

Her alanda tarihimizin en kararlı adımlarımızı attığı dönemdeyiz. Birilerin hayalleri bizim attığımız adımların geri kalıyor. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, bölgesel ve küresel yolda ilerledikçe gençlerimize kariyer fırsatları da sunabiliyoruz. Yerli otomobili sizler yapacaksınız. Ülkemizi uzayda sizler temsil edeceksiniz. Yüksek teknolojiye dayalı yeni ekonomi tasarımı, yazılımı, üretiminde sizler olacaksınız. Dijital dünyayı sizler kuracaksınız.

Üniversitelerimizi marjinal grupların eylem sahası olmaktan çıkartıp bilim yuvaları haline sizler getireceksiniz. Dünyanın en iyi 500 üniversitesine en az 10 üniversitenin girmesini sizler sağlayacaksınız. Son 18 yılda çok çalıştık. Türkiye'de yükseköğrenim görmek isteyen istisnasız her gencimize, bu hayalini gerçekleştirebileceği bu altyapıyı biz kurduk. Gençlerimizin önündeki yüksek öğrenim harçlarını biz kaldırdık. Artık harç yok. Yükseköğretimi de sadece ücretsiz yapmakta kalmadık. İlave imkanlarla istisnasız herkesin erişimine açtık. Yurtlarımızın kapasitesini 700 bine çıkardık.

Yurtlarda kalan evlatlarımıza beslenme yardımı yaparak onlara ilave destek verdik. Kredi ve burs miktarlarını lisansta 650, yüksek lisans 1300, doktorada 1950 liraya biz yükselttik.

Spor tesislerini ülkemizin her köşesinde, mahallelerde yayınlaştırarak, gençlerimizin beden sağlığına verdiğimiz önemi gösterdik. Geniş band internet altyapısı nerede ise hiç yoktu. Vatandaşlarımızın kullandığı internet ve iletişim altyapısına tamamını biz kurduk. İnşallah fiber altyapıyla çalışmalarımızı hızla tamamlayarak gençlerimizi geleceğin dijital dünyasıyla biz buluşturacağız.

Eğitimde ve iş hayatında hayalini gerçekleştirememiş her bir gencimizin üzüntüsü bizim üzüntümüzdür. Kamu ve özel sektörde, kendi girişimlerinde gençlerimizin yanında daha güçlü şekilde yer alacağız. Ulusal ve uluslararası düzeydeki her çabanızı vereceğimiz teşvik, hibe ve programlarla destekleyeceğiz.

Maddi imkanlar, teknolojik altyapı, fiziki şartlar ne kadar iyi olursa olsun, bunları bizi biz yapan değerlerimizle taçlandırmadığımız sürece mankurt nesillerin ortaya çıkmasına mani olamayız. Bu hissiyatla sözlerime Hz. Lokman'ın oğluna verdiği nasihatleri özetle hatırlatarak son vermek istiyorum. Allah'a şirk koşma, rabbine şükrettiğin gibi anne ve babana saygılı ol. Namazını dosdoğru kıl. Küçümseyerek insanlardan yüz çevirme. Böbürlenerek yürüme. Büyüklük taslama. Mutedil ol, sesini alçalt..."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (24)
Davut 3 ay önce
Yandaş müteahhit birlik ve beraberliği mi?
Vatandaş 3 ay önce
Yorumcu denen yaratık Küba ya gidebilirsin sen burası İslam yurdu 1000 yıldır ve öylede kalacaktır
Mantıklı 3 ay önce
“ Doymak bilmeyen nefisten “ !! Bu cümle, bana birilerine hatırlattı !!!
vatandaş 3 ay önce
birey olarak görüş beyan etmeyi öğrenmişsin böyle devam et
Fatih sağlam 3 ay önce
Allahım bu nasıl bir durum,hergün baltalayan kim"
yorumcu 3 ay önce
Bu memleketin basina Alni secdeye degmeyen ve bunu da Oy kaygisi olmadan,takiyye yapmadan adam gibi soyleyebilen birisinin gecmesini istiyorum. Bu yuzyilda insanlar artik karsilarina bitmis tukenmis siyasi ve dini ideolojilerle cikanlara prim vermesin.
Yusuf yıldız 3 ay önce
Eskiden Demirel'e bir bilen derdiler,şimdi birde çok atanımız oldu
Ortaca 3 ay önce
Siz daha ortahisar ilçe başkanı hemen harcadınız. OrtHisardaki gençlere sahip mi çıkacaksın. Senin sahipden kastın işe girmek için üye olun. Ben ak parti oy veriyorum yine vereceğim ama bu gidişle millet CHP gelsin ne olursa olsun diyecek. Valilik belediye adliye işçi mübaşir rüşvetle bekçi özel güvenlik daha neler neler hakkı olmayan şunun bunun araması ile işe girenler ne olacak. CHP îmân kuran düşmanı ama sizde îmân kuran deyip milleti kandırıyorsunuz hakkı olan değil adamı olan yada yalvarana iş. Dün gülen grubunun önünde yatanlar bugün liste yapıyor, dün dikkat edin mesela nurcu Ahmet ak gündüz gibi diyenler bugün tu kaka.Millet Türkiye 5 çete diyor trabzon ihaleleri alanlar hep aynı adamlar eskiden Yahya Demirel açıkca milleti soyadı şimdi ise Her şey resmi kılıf öyle ihale yapılıyor ki kazananlar belli. Bu ülkede ne yapıldığı anlamak için Ak parti vekilleri akrabaları meclis üyeleri belediye başkanları aldıkları ihalelere bakın. CHP zalim tek gayesi var îmân kuran düşmanlığı o yapınca bunlar zalimdeyip yutkunurduk ama siz ak parti de melek görünüp şeytanlıkdan geri durmuyor. 17/25 Aralık ak parti yaptıkları yanlış değil devirmek istediler oda gerekeni yaptı. Bu ülkede 15 temmuz yaşandı ama ergenekon balyoz kimse yok diyemez daha 2006 yılında namaz kılarken dikkat edin deniyordu. 2023 Erdoğan ile devam ama zalimlere de ses çıkarmak lazım alternatif yok babacan davutoğlu iyi parti dahil
Trabzonlu Hayati dayı 3 ay önce
Ortaca" kendine gel densiz,,CHP senin camur akp den 100 kat dindardır
Asabi61 3 ay önce
CHP,CHP,CHP... AKP'de yapılan usulsüzlükleri bile söylerken CHP :) Halk başka partiye de oy verip gereken dersi verir bu ülkede sadece CHP yok merak etme.Hemde o saymış olduğun usulsüzlüklere ve adam kayırmaya eğer vicdanı olan kim varsa susmaz Sandıkta gereken cevabı verir.İnsanlar işsiz aç ay sonunu getiremiyorlar marketler uçmuş evlerde aş pişmiyor.Suriyeliler bizim insanimizdan daha lüks içinde yaşıyor.
Trabzonlu 3 ay önce
Sayın AKP genel başkanı birlik beraberlikten bahseyor. O dediği nerede? Kendine oy vermeyen terörist militan vatan haini ona oy veren vatan sever. Önce cumhurbaşkanlığı yeminine bağlı kalmak lazım. Bu ülke hepimizin. Aynı kayıktsyız. Az hoş görü ve tahammül..
Deliveli 3 ay önce
Bu DAVUT denen adam herhalde Habet61 in kadrolu yorumcusu...!
Ne hikmetse onun yorumları ilk onaylanıyo..
Bolca beğeniliyor....manidar..!
Deliveli 3 ay önce
Reisi eleştirmek ve kin kusmak için ilahiyat fakültesini bile alet edecek zavallı bu
DAVUT....Manidar......!
Vatandaş 3 ay önce
Aynen kardeşim bu sitede Erdoğan düşmanı olduğu İçin kendi gibi olan Davut’un yorumları hemen onaylanıyor
Trabzon 3 ay önce
Davut bey ne diyorsa doğru diyor,ülkesini seviyor,bir partiyi deyil,
Davut 3 ay önce
En çok olumlu oyu alan yorum en üstte gözüküyor. Sen yine büyük oyunu gördün sanırım :))
alits 3 ay önce
senin beğenmediğin olunca böyle mi oluyor :) Allah akıl fikir versin
borabay 3 ay önce
akp genel başkanı, kiminle birlik beraberlik. ülkenin %70 sana düşman ve senin gitmeni istiyor. 5 li müteahitle ve anlamz % 30 ile birliğine devam et sen.
yakun 3 ay önce
Beyefendi, ne derse desin; gidişin kaçınılmaz olduğunu en iyi kendisi anladı ama sın hamlelerini yapmaya çalışıyor. Boş hamleler. Allah' vın izniyle ilk seçimde bu millet kendi kendinin kafasına ördüğü çorabı söküp atacak.
Vatandaş 3 ay önce
Benim anlamadığım pandemiden dolayı cafeler sinemalar tiyatrolar v.b. kapalı maçlar seyircisiz ama iktidar partisinin kongrelerinde insanlar olabiliyor.virus adam mı seviyor acaba merak ettim de
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık

Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 36 83
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 36 63
6. Tottenham 36 59
7. West Ham 36 59
8. Everton 36 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 36 53
11. Aston Villa 36 49
12. Wolverhampton 36 45
13. Crystal Palace 36 44
14. Southampton 36 43
15. Burnley 36 39
16. Newcastle 36 39
17. Brighton 36 38
18. Fulham 36 27
19. West Bromwich 36 26
20. Sheffield United 36 20
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 37 83
2. Real Madrid 37 81
3. Barcelona 37 76
4. Sevilla 37 74
5. Real Sociedad 37 59
6. Real Betis 37 58
7. Villarreal 37 58
8. Celta de Vigo 37 53
9. Athletic Bilbao 37 46
10. Granada 37 45
11. Osasuna 37 44
12. Cádiz 37 43
13. Valencia 37 42
14. Levante 37 40
15. Deportivo Alaves 37 38
16. Getafe 37 37
17. Huesca 37 33
18. Elche 37 33
19. Real Valladolid 37 31
20. Eibar 37 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@